portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 16 Lipiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Maria, Stefan, Eustachy

R E G I O N


Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali Marka F. pseudonim „Western”. Wraz z nim, zatrzymano siedemnaście innych osób. Wszyscy są podejrzani o wymuszenia rozbójnicze i szereg innych przestępstw kryminalnych. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa Poznań Nowe Miasto.

We wtorek funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, a także innych jednostek przeprowadzili akcję, w wyniku której zatrzymanych zostało osiemnaście osób podejrzanych o szereg poważnych przestępstw. Jest wśród nich Marek F. pseudonim „Western”. Zatrzymanym zarzuca się popełnienie wielu przestępstw o charakterze kryminalnym i ekonomicznym.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zajęli się sprawą ponad rok temu. Na podstawie zebranych informacji ustalili, że Marek F. pseudonim „Western” po wyjściu z więzienia w czerwcu 2013 roku, gdzie odbywał karę za udział w podpaleniu dyskoteki w Gnieźnie, zgromadził wokół siebie grupę osób, które były w przeszłości notowane za popełnienie różnego rodzaju przestępstw. Osoby te wspólnie z Markiem F., w różnych konfiguracjach personalnych, ponowiły działalność przestępczą.

Zebrane przez policjantów materiały dowodowe zostały przekazane Prokuraturze Rejonowej Poznań Nowe Miasto i były podstawą do wszczęcia śledztwa. Zaplanowana została realizacja sprawy i zatrzymanie podejrzanych. W działaniach udział wzięło 150 funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz Samodzielnych Pododdziałów Antyterrorystycznych Policji z Wrocławia, Łodzi i Szczecina.

We wtorek rano zespoły realizacyjne równocześnie weszły do 38 wytypowanych domów, mieszkań i obiektów. W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli pieniądze, luksusowe samochody i dzieła sztuki. Wartość odebranego podejrzanym majątku szacowana jest na około 2 mln zł.

W oparciu o zebrany materiał dowodowy, w stosunku do dziewięciu podejrzanych, prokurator prowadzący śledztwo wystąpił do Sądu w Poznaniu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Marek F. ps. "Western" to swoista legenda kryminalnego półświatka Poznania. Zasłynął brutalnymi napadami, rozbojami i wymuszeniami haraczy. Odbywał wieloletni wyrok pozbawienia wolności.

Źródło policja.pl

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Rockowania 2015 za nami - zobacz fotorelację

sobota, 28, listopad 2015 21:30
W Miejski Domu Kultury w Mławie odbyły się w dniach 27-28 listopada XIII Rockowania. READ_MORE

MŁAWA. Mławianka zaprasza na Walne Zgromadzenie Członków Klubu

czwartek, 26, listopad 2015 09:08
Miejski Klub Sportowy "Mławianka" Mława zaprasza w piątek 11 grudnia o godzinie 19:00 na Walne... READ_MORE
011367561
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
6073
4498
10571
8900105
83510
138598
11367561

Your IP: 54.224.60.122
Server Time: 2018-07-16 20:33:36

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011