portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 25 Kwiecień 2019    |    Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl

R E G I O N


Miejska Biblioteka Publiczna im. B. Prusa w Mławie bierze udział w dofinansowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekcie "Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2014". Celem projektu jest wsparcie osób niewidomych w dostępie do nowości wydawniczych, literatury polskiej i światowej, w systemie książki cyfrowej, nagranej i zinterpretowanej przez znakomitych lektorów i aktorów.

W ramach tego projektu biblioteka wypożycza nowoczesne urządzenie do odtwarzania książki cyfrowej - "Czytak PLUS". Biblioteka dysponuje również zbiorem ponad 900 tytułów książek cyfrowych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących.

Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. W „Czytaku" znajduje się karta pamięci, na której cyfrowo zapisywane są książki. Urządzenie dostępne jest w wypożyczalni MBP w godzinach otwarcia biblioteki. Korzystanie z Czytaka Plus możliwe jest dzięki współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa w Mławie ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „ Larix im. H. Ruszczyca”.

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca powstało w 2003 r. Założycielami stowarzyszenia są osoby niewidome i słabowidzące, które chcą działać na rzecz swojego środowiska. Od 2007 roku członkowie stowarzyszenia angażowali się w szereg inicjatyw, których celem było wsparcie niewidomych na rynku pracy, podnoszenie ich kwalifikacji w zakresie umiejętności pracy z komputerem oraz tworzenia technologii im przyjaznych. Członkowie stowarzyszenia są bowiem ekspertami w kształceniu niewidomych i technologiach informatycznych.

Udział Miejskiej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa w Mławie ww. projekcie pozwoli na promocję czytelnictwa w nowoczesnym standardzie cyfrowym wśród osób z dysfunkcjami wzroku, a w szerszym zakresie na wyrównanie szans osób niewidomych w dostępie do kultury.

Regulamin wypożyczania CZYTAKA PLUS oraz katalog książek cyfrowych dostępne są na stronie internetowej biblioteki (www.biblioteka.mlawa.pl), a także w wypożyczalni dla dorosłych MBP.

Źródło nadesłane

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

 

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Wszyscy byli trzeźwi, czyli „Trzeźwość w przewozie osób” – podsumowanie

wtorek, 23, październik 2018 11:03
Policjanci mławskiej drogówki prowadzili wczoraj działania „Trzeźwość w przewozie... READ_MORE
012580588
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
340
1991
12747
10131670
70433
124832
12580588

Your IP: 3.90.12.112
Server Time: 2019-04-25 04:38:42

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011