portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 14 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzą: Laura, Emil, Wawrzyniec

R E G I O N


Już od najbliższego weekendu mławska policja rozpoczyna działania prewencyjne pn. „Bezpieczne ferie 2014”. Oznacza to m.in. wzmożone kontrole drogowe i nadzór nad miejscami zorganizowanego wypoczynku dla dzieci. Więcej patroli, zarówno umundurowanych jaki i nieoznakowanych pojawi się także w mieście.

 

Patrole prewencji, wywiadowców oraz służby kryminalnej czuwać będą nad bezpieczeństwem na terenie Mławy i całego powiatu. Policjanci skontrolują miejsca w których zorganizowano wypoczynek zimowy dla dzieci i młodzieży. W policyjnych działaniach współpracować będzie Straż Miejska i Gminna oraz Sanepid. Poza wzmożonymi kontrolami, policjanci zaplanowali również zajęcia z dziećmi, poświęcone bezpieczeństwu na drodze i w domu. Dzięki współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, policjanci spotkają się m.in. z dzieci spędzającymi ferie w dwóch miejskich świetlicach.

Ferie to czas wyjazdów na zimowy wypoczynek, a zatem zwiększony ruch a drogach – głównie w czasie weekendów. Policjanci ruchu drogowego już teraz zapowiadają wzmożone działania kontrolne na drogach całego powiatu mławskiego. Zwracać będą szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów oraz warunki przewozu dzieci. Kontynuują także nasilone działania kontrolne stanu trzeźwości kierujących. Pod policyjnym nadzorem znajdą się nie tylko samochody osobowe ale także busy i autokary – przede wszystkim te, przewożące dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Funkcjonariusze ruchu drogowego realizują także planowane kontrole autokarów, zgłaszane przez organizatorów grupowych wyjazdów dzieci i młodzieży. Policjanci przypominają o konieczności zgłoszenia takiej kontroli z kilkudniowym wyprzedzeniem- unikniemy wówczas czekania w kolejce i opóźnień.

Zgłoszenia na piśmie lub telefoniczne przyjmuje sekretariat Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Mławie, ul. Sienkiewicza 2, tel. 23 654 72 17. Kontrole autokarów prowadzone będą w Mławie, ul. Stary Rynek oraz w Strzegowie, Pl. Wolności lub w miejscu uzgodnionym uprzednio ze zgłaszającym kontrolę.

W trosce o bezpieczeństwo, zimowe kontrole dotyczyć będą nie tylko zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego ale także pieszych. Zimowa aura sprawia, że niektórzy zapominają, iż droga to nie tor saneczkowy. Bywa, że spacerowicze, idący do mławskiego lasu z saneczkami, poruszają się środkiem jezdni a nawet skrzyżowań. W takiej sytuacji łatwo może dojść do groźnego wypadku. Zakazane jest także organizowanie kuligu, w którym do samochodu, jadącego drogą podpięte są sanki. Organizatorowi takiego kuligu grozi kara grzywny.

Policjanci apelują również do rodziców o wzmożoną kontrolę nad dziećmi . Osoby małoletnie, spacerujące ulicami po godzinie 22:00 muszą przebywać pod opieką osoby dorosłej. W przeciwnym razie zostaną przekazani rodzicom przez interweniujących policjantów.

Policyjne działania potrwają do końca ferii.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Wszyscy byli trzeźwi, czyli „Trzeźwość w przewozie osób” – podsumowanie

wtorek, 23, październik 2018 11:03
Policjanci mławskiej drogówki prowadzili wczoraj działania „Trzeźwość w przewozie... READ_MORE
013278886
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
3354
3789
24048
10795593
76925
139769
13278886

Your IP: 3.95.131.97
Server Time: 2019-11-14 22:12:15

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011