portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 22 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzą: Cecylia, Jonatan, Stefan

R E G I O N


Ponad 2,5 tysiąca kontroli stanu trzeźwości kierujących, 350 mandatów oraz liczne działania profilaktyczne adresowane do dzieci i młodzieży to skrócony bilans pracy mławskiej policji podczas zimowych ferii. Nie zabrakło niestety nietrzeźwych kierujących i zdarzeń z udziałem małoletnich, pozbawionych odpowiedniego nadzoru rodziców.

Tylko podczas ostatniego weekendu i działań związanych z bezpiecznymi powrotami z ferii policjanci skontrolowali ponad 70 pojazdów. Dla 64 kierowców – sprawców wykroczeń, policyjna kontrola zakończyła się mandatem, policjanci zatrzymali ponadto 9 dowodów rejestracyjnych. Zgodnie z zapowiedziami, funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów oraz warunki przewozu pasażerów. Podczas ostatniego weekendu ferii oraz w poniedziałkowy poranek policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 1190 kierowców. Pomimo tak nasilonych akcji, wciąż jednak nie brakuje na drogach nietrzeźwych kierowców. 28 lutego br., w Konopkach patrol policji zatrzymał Antoniego K. lat 50, zam. pow. mławski, kierującego samochodem marki VW Golf. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W ciągu dwóch ostatnich tygodni na drogach powiatu mławskiego zatrzymano w sumie trzech nietrzeźwych kierujących. Poza jazdą „na podwójnym gazie” , głównymi grzechami kierowców była nadmierna prędkość oraz wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym. Pod policyjnym nadzorem znaleźli się także piesi – ich wykroczenia to przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz wtargnięcie na jednię, przed nadjeżdżający pojazd. Policjanci ukarali mandatami 13 pieszych.

Akcja „Bezpieczne ferie” to nie tylko działania na drodze. Policyjne patrole, zarówno umundurowane jak i po cywilnemu kontrolowały teren miasta oraz gmin powiatu. Policjanci ujawnili cztery przypadki niewłaściwego nadzoru rodziców i opiekunów nad małoletnimi. Nastoletnie, nietrzeźwe dzieci przebywające poza domem zostały odnalezione przez policjantów i przekazane opiekunom. Policja powiadomiła o zdarzeniach sąd rodzinny. Podczas ostatniego weekendu ferii policjanci zatrzymali również cztery młode osoby posiadające narkotyki. Do zdarzeń doszło 28 lutego w Sułkowie Borowym oraz 2 marca w Strzegowie. Trwają czynności policji.

Pracowite dwa tygodnie policji były również czasem spotkań profilaktyczno – edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą. Uczniowie , którzy spędzali ferie w mieście, wzięli udział w zajęciach i zabawach edukacyjnych przygotowanych przez policjantów, które odbyły się w świetlicach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie. Dzieci uczyły się jak chronić siebie i bliskich przed Cyber- zagrożeniami, poznawały zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bawiły się w Super- Detektywa, zbierały odciski palców i miały okazję pobawić się w policjantów, wykorzystując prawdziwy policyjny sprzęt – nikomu się nie nudziło.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Wszyscy byli trzeźwi, czyli „Trzeźwość w przewozie osób” – podsumowanie

wtorek, 23, październik 2018 11:03
Policjanci mławskiej drogówki prowadzili wczoraj działania „Trzeźwość w przewozie... READ_MORE
013305798
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
2384
5166
17554
10835266
103837
139769
13305798

Your IP: 35.173.234.140
Server Time: 2019-11-22 08:00:30

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011