portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 31 Marzec 2020    |    Imieniny obchodzą: Balbina, Beniamin, Gwidon

R E G I O N


Za nami wielki finał konkursu „Odblaskowa Szkoła” z udziałem uczniów szkół podstawowych i przedszkoli z całego powiatu mławskiego. 9 maja poznaliśmy wszystkich laureatów konkursu oraz zdobywców zaszczytnego tytułu „Odblaskowej Szkoły” . Odblaskowe zwycięstwo i nagrody główne należą do Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Mławie oraz Szkoły Podstawowej w Nosarzewie Borowym.

Finał I Powiatowego Konkursu pn. „Odblaskowa Szkołą- czyli mali bohaterowie na odblaskowej misji”, odbył się 9 maja br., w Mławskiej Hali Sportowej. Bohaterami akcji profilaktycznej byli uczniowie , którzy nosząc odblaski i troszcząc się o swoje bezpieczeństwo, jednocześnie mogli zdobyć dla swojej szkoły odblaskowy tytuł i certyfikat oraz, służącą uczniom, nagrodę główną. Akcji patronował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie. Po raz pierwszy w Mławie, podczas finału konkursu profilaktycznego gościły policyjne maskotki – komisarz Kurpik z KMP w Ostrołęce oraz policjantka Płopolinka z KMP w Płocku. Nie zabrakło także maskotek firm i instytucji zaprzyjaźnionych z „Odblaskową Szkołą”. Uczestnicy mogli również obejrzeć Odblaskowy spektakl, w wykonaniu grupy teatralnej ze szkoły Podstawowej Nr 7 w Mławie, zwycięzców konkursu małych form teatralnych akcji „Świecę Przykładem” oraz pokaz sztuk walki w wykonaniu najmłodszych adeptów aikido, trenujących pod okiem senseja Pawła Ziemlewicza.

Podczas finału wręczono nagrody w kategorii „Odblaskowy Uczeń”. Rozstrzygnięto także Powiatowy Konkurs Plastyczny pn. „Zaprzyjaźnij się z odblaskiem- bądź widoczny” dla dzieci w wieku 5-6 lat. Nagrodą dla 9 odblaskowych uczniów jest wycieczka do Warszawy, w tym do Centrum Nauki Kopernik. Najmłodsi uczestnicy finału, laureaci konkursu plastycznego otrzymali odblaskowe plecaki oraz rowerowe kaski ochronne.

Po ponad 120 Odblaskowych Misjach Kontrolnych, komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców konkursu w kategorii szkoła podstawowa na terenie miasta oraz szkoła podstawowa na terenie gmin powiatu. Tytuł i certyfikat „Odblaskowej Szkoły” w mieście należy do Zespołu Placówek Nr 3 w Mławie, z wynikiem 95,01 procent uczniów noszących elementy odblaskowe. Zwycięstwo na terenie gminnym, po przeprowadzonej dogrywce w szkołach podstawowych w Nosarzewie Borowy, Szydłowie i Dębsku, wywalczyło Nosarzewo Borowe z wynikiem – 100 procent uczniów noszących elementy odblaskowe i dodatkowymi 135 punktami w teście wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Szkołom w Szydłowie i Dębsku przyznano wyróżnienie. Komisja przyznała także nagrodę dla ucznia, który zdobył najwięcej punktów w teście wiedzy – niezwyciężonym okazał się Sebastian Sikorski z klasy V Szkoły Podstawowej w Nosarzewie Borowym.

Na uczestników finału czekało wiele niespodzianek i atrakcji, w tym konkursy, quizy i zabawy, symulator jazdy skuterem, policyjne motocykle i tajemniczy policyjny wóz RSD a także pokaz ratownictwa na miejscu zdarzenia drogowego w wykonaniu funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Mławie.

Odblaskowy Wielki Finał wsparli: MOPS w Mławie, Komendant Powiatowy PSP w Mławie, Bank BGŻ, Bank BPH, Aviva Ubezpieczenia- Kazimierz Borkowski, Kasa Stefczyka, , Akademickie Centrum Kształcenia w Mławie, Mazowieckie Stowarzyszenie Aikido oraz rysunkowy bohater akcji – Odblaskowy Ninja.

Laureaci ODBLASKOWEJ SZKOŁY 2014:

Powiatowy Konkurs Plastyczny pn. „Zaprzyjaźnij się z odblaskiem – bądź widoczny”

NAGRODY GŁÓWNE ( MIASTO)

Natalia Paszko, Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Maja Tylicka, Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Patrycja Gołębiewska, Miejskie Przedszkole Samorządowe Nr 4 w Mławie

WYRÓŻNIENIE

Szymon Lenga, Miejskie Przedszkole Samorządowe Nr 3 w Mławie

NAGRODY GŁÓWNE (GMINY)

Bartosz Jendraszczak, Szkoła Podstawowa w Rzęgnowie

Oliwia Gesek, Szkoła Podstawowa we Wróblewie

Wiktoria Dworznicka, Szkoła Podstawowa w Bogurzynie

WYRÓŻNIENIA

Daniel Kaźmierczak, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie

Tomasz Skolimowski, Zespół Szkół w Wiśniewie

ODBLASKOWI UCZNIOWIE

Natalia Malikowska, Szkoła Podstawowa nr 6 w Mławie

Wiktoria Orłowska, Szkoła Podstawowa nr 6 w Mławie

Mateusz Balcerowski, Szkoła Podstawowa nr 6 w Mławie

Maja Gajewska, MPS Nr 4 w Mławie

Aleks Raimondi, ZPO Nr 3 w Mławie

Karol Podlaski, ZPO Nr 3 w Mławie

Izabela Mielczarska, ZPO Nr 2 w Mławie

Ksawier Kulasiński, ZPO Nr 1 w Mławie

Krzysztof Karbowski, ZPO Nr 1 w Mławie

 • o1
 • o10
 • o2
 • o20
 • o23
 • o3
 • o4
 • o5
 • o6
 • o7
 • o8
 • o9

Simple Image Gallery Extended

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Wszyscy byli trzeźwi, czyli „Trzeźwość w przewozie osób” – podsumowanie

wtorek, 23, październik 2018 11:03
Policjanci mławskiej drogówki prowadzili wczoraj działania „Trzeźwość w przewozie... READ_MORE
013606196
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
425
892
2428
11176999
37705
37287
13606196

Your IP: 3.235.77.252
Server Time: 2020-03-31 12:28:09

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011