portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 12 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzą: Renata, Witold, Konrad

R E G I O N


Już od najbliższej soboty policja   rozpoczyna  wzmożone działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne wakacje”. Oznacza to jak co roku,  częste kontrole drogowe. Policjanci zapowiadają „zero tolerancji dla zachowań, godzących w bezpieczeństwo ruchu drogowego”. Pod policyjnym nadzorem znajdą się także kąpieliska oraz miejsca letniego wypoczynku.  

Policyjne działania potrwają do 31 sierpnia br. W ich realizacji wezmą udział zarówno policjanci wydziału prewencji i ruchu drogowego jak i służby kryminalnej. Intensywne kontrole i nadzór nad ruchem drogowym, prowadzony będzie m.in. podczas weekendowych wyjazdów i powrotów oraz w okolicach odbywających się dyskotek. Policjanci sprawdzać będą trzeźwość kierujących – zarówno pod kątem spożywania alkoholu jak innych środków odurzających. Prowadzone będą kontrole prędkości oraz przestrzegania przepisów dotyczących używania pasów bezpieczeństwa i przewozu dzieci. Policjanci zapowiadają surowe i bezwzględne kary dla kierowców popełniających wykroczenia drogowe i zagrażających bezpieczeństwu. Pod policyjnym nadzorem znajdą się także piesi i rowerzyści. Wszystko po to by czas wakacji spędzony był jak najbezpieczniej. W związku z tym policjanci kontrolować będą także miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży, sprawdzać stan trzeźwości opiekunów, podczas zorganizowanych form wypoczynku a także prowadzić kontrole na terenach wodnych.

Policjanci przestrzegają przed wchodzeniem do wody na niestrzeżonych kąpieliskach oraz przebywaniem nad woda osób małoletnich bez opieki dorosłego. Przypominają także, że pływanie łódką lub kajakiem po spożyciu alkoholu jest wykroczeniem, a kierowanie łodzią motorową w stanie nietrzeźwości – przestępstwem. Tereny wodne kontrolowane będą przez policję we współpracy ze Strażą Gminną, ratownikami WOPR, Strażą Leśną oraz Społeczną Strażą Rybacką.

Wzmożone działania policji prowadzone będą także na terenie miasta. Policjanci sprawdzać będą tereny dworców, blokowiska, ogródki działkowe oraz miejsca, w których gromadzi się młodzież. Policja apeluje do rodziców o wzmożenie nadzoru nad dziećmi i przypomina, że osoby małoletnie, po godz. 22:00 powinny przebywać w domu lub pod nadzorem osoby dorosłej. W przeciwnym razie policjanci wzywać będą rodzica po odbiór dziecka, a w przypadku podejrzenia zaniedbań wychowawczych i zagrożenia demoralizacją – poinformują sąd rodzinny.

„Bezpieczne wakacje” to także liczne działania profilaktyczno – edukacyjne, adresowane do wszystkich grup wiekowych. Policjanci, podczas spotkań i pikników rodzinnych prowadzić będą szkolenia poświęcone bezpieczeństwu na drodze, w domu i podczas letnich wyjazdów. Najbliższe spotkanie z policjantami już w sobotę, 28 czerwca w Parku Miejskim, od godz. 11:00, na pikniku integracyjno- profilaktycznym, podczas którego prowadzone będą kampanie „Odpowiedzialny kierowca” i „Rowerem bezpiecznie do celu” oraz zabawy edukacyjno- profilaktyczne dla dzieci „Odblask za rysunek” i „Super- detektyw”. Tego samego dnia, od godz. 16:00 policjanci spotkają się także z miłośnikami jednośladów, podczas Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Szreńsku.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Wszyscy byli trzeźwi, czyli „Trzeźwość w przewozie osób” – podsumowanie

wtorek, 23, październik 2018 11:03
Policjanci mławskiej drogówki prowadzili wczoraj działania „Trzeźwość w przewozie... READ_MORE
013264311
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
993
3850
9473
10795593
62350
139769
13264311

Your IP: 3.95.131.97
Server Time: 2019-11-12 06:22:20

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011