portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 21 Luty 2020    |    Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Kiejstus

R E G I O N


Już od piątku, 31 października rusza policyjna akcja „Znicz 2014”. Dla kierowców oznacza to wzmożone kontrole drogowe. Pod szczególnym nadzorem znajdą się  także piesi i rowerzyści. Policjanci pełnić będą służbę głównie w rejonach cmentarzy oraz na drogach o dużym natężeniu ruchu. Działania potrwają do 3 listopada.

Jednym z głównych zadań funkcjonariuszy pełniących służbę, zwłaszcza w rejonie cmentarzy będzie zapewnienie wszystkim pomocy w bezpiecznym dotarciu do celu. Wszędzie tam, gdzie będzie to potrzebne policjanci będą kierować ruchem drogowym. Należy więc bezwzględnie stosować się do poleceń policjantów kierujących ruchem oraz znaków drogowych pamiętając, że w tych dniach, w wielu miejscach, możne zostać zmieniona organizacja ruchu.  

Policjanci apelują do kierujących samochodami oraz pieszych i rowerzystów o wzajemną wyrozumiałość, cierpliwość i kulturę na drodze. Funkcjonariusze zapowiadają surowe i bezwzględne kary dla sprawców wykroczeń drogowych oraz kierowców nie stosujących się do poleceń policjanta. Drogówka zwracać będzie szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów oraz bezpieczeństwo przewozu pasażerów. Podczas akcji prowadzone będą systematyczne kontrole prędkości oraz kontrole stanu trzeźwości kierujących. Policjanci rozdawać będą także specjalne ulotki, uświadamiające zagrożenie ze strony nietrzeźwych kierujących. Wzmocnione patrole prewencji i służby kryminalnej  patrolować będą  dworce, okolice marketów, parkingi , cmentarze  i tereny przycmentarne. Policja czeka także na sygnały o zagrożeniach , kradzieżach  oraz podejrzanych osobach na cmentarzach.

Bezpieczna podróż

Święto zmarłych to czas gdy wiele rodzin wybiera się w dłużą podróż, by odwiedzić groby bliskich.  Pamiętajmy, że jest to już okres szybko zapadającego zmroku i niekorzystnych warunków atmosferycznych.  By bezpiecznie podróżować,   warto zastosować się do prostych rad - przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny pojazdu, podczas podróży wypoczywać na postojach, dostosować prędkość jazdy do warunków ruchu, pamiętając że pośpiech może kosztować życie.

Bezpieczeństwo pieszych – bądź widoczny na drodze, załóż odblask!

Tragiczne ofiary wypadków drogowych w okresie świąt to bardzo często  piesi. Dlatego od 27 października do 2 listopada policjanci prowadzą działania „Bezpieczni po zmroku”, mając pod szczególnym nadzorem pieszych i rowerzystów.

Wybierając się pieszo na groby bliskich, pamiętajmy o własnych bezpieczeństwie.  Zanim zdecydujemy się wejść na przejście dla pieszych lub przejść przez jezdnię, warto zastanowić się, czy jestem widoczny dla kierującego samochodem. Nieostrożność, nagłe  wtargnięcie na jezdnię, spacer po zmierzchu poboczem drogi, to sytuacje mogące prowadzić do  tragicznego wypadku. Policjanci  zachęcają do korzystania z elementów odblaskowych nie tylko na niezabudowanym obszarze ale wszędzie tam, gdzie drogi i przejścia dla pieszych są słabo oświetlone. Wystarczą niewielkie elementy odblaskowe na kurtce lub płaszczu by kierowca dostrzegł pieszego z dużej odległości.

Autor: asp. Anna Gorczewska / Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Wszyscy byli trzeźwi, czyli „Trzeźwość w przewozie osób” – podsumowanie

wtorek, 23, październik 2018 11:03
Policjanci mławskiej drogówki prowadzili wczoraj działania „Trzeźwość w przewozie... READ_MORE
013559753
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
318
735
4914
11123213
28502
92873
13559753

Your IP: 34.226.244.70
Server Time: 2020-02-21 04:38:47

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011