portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 17 Sierpień 2018    |    Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek

R E G I O N


Ratusz zaplanował iż wciągu najbliższych 3 lat od dnia zawarcia umowy z prywatnym przedsiębiorcą powstanie dworzec zintegrowany. Od momentu, gdy zgłosiła się firma minęło już prawie rok, a od podpisania umowy praktycznie 9 miesięcy, a burmistrz nie wiedział na jakim etapie jest sprawa tej inwestycji. Czyżby sprawa dworca była kiełbasą wyborczą?

W tej chwili już właściwie zostało tylko nieco ponad 2 lata do oddania inwestycji. W związku z tym o to co dzieje się z dworcem zintegrowanym zapytał na ostatniej sesji radny Wojciech Krajewski.

- Mam pytanie dotyczące przedsięwzięcia pod nazwą budowa dworca zintegrowanego. Jaka jest sytuacja na dzień dzisiejszy? - pytał Krajewski. W ubiegłym roku została wyłoniona firma, która ma realizować te ważne przedsięwzięcie przy Alei Św. Wojciecha. Jak na dzień dzisiejszy przedstawia się realizacja tego porozumienia? Czy poszczególne punkty są realizowane zgodnie z terminem? Czy jest szansa, że to przedsięwzięcie będzie w terminie zrealizowane?.

Tu odpowiedź była zaskakująca, bo okazało się, że burmistrz nie wie co dzieje się z tak ważną inwestycją, a jak wspomnieliśmy wcześniej od podpisania z inwestorem umowy mija prawie 9 miesięcy.

- Na jutro na 13.30 mamy zaplanowane, potwierdzone spotkanie z inwestorem po to, żeby rozmawiać na temat realizacji inwestycji. Czyli inwestor konsekwentnie chce się spotykać i dąży do realizacji tego założenia. Widzieliśmy koncepcję. Kilka razy była modyfikowana. Zachwyca nas ta koncepcja. Natomiast są tam jakieś jeszcze powody, żeby się spotykać i ustalać ostatecznie w jakim kształcie ma być budowany dworzec w części handlowo-usługowej być może rozrywkowy, ale tego nie wiemy. Partner prywatny jest mocno zmotywowany. Chce po prostu budować. Myślę, że jutro coś więcej na ten temat będę wiedział. W pierwszej kolejności będzie budował ten budynek, czy zakres, w którym jest dworzec.

Dodał jeszcze na koniec informację o Alei Św. Wojciecha i spotkaniu w sprawie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-20 w Ciechanowie. Ciekawe, że tyle miesięcy minęło, a burmistrz właściwie można powiedzieć, że nie wie co dzieje się z inwestycją i posługuje się takimi ogólnikami. A dworzec ma być przecież oddany do 2016 roku. Czyżby jego budowa była na wodzie pisana? A sama inwestycja była kiełbasą wyborczą?

Przypomnijmy

Przypomnijmy, że dworzec zintegrowany ma zostać wybudowany przez Az-Bud i oddany do użytkowania do końca 2016r. jako pierwszy etap zaplanowana została budowy Centrum Handlowo-Usługowego. W tym czasie Miasto Mława ma wybudować Al. Św. Wojciecha. Po zakończeniu tego etapu nastąpi sprzedaż nieruchomości na rzecz Az-Bud, a Dworzec Zintegrowany zostanie przekazany Miastu.

Drogi publiczne oraz gminne sieci uzbrojenia technicznego terenu zostaną wybudowane przez miasto. Pozostałe drogi, ciągi piesze, przejścia oraz budowle i urządzenia niezbędne do funkcjonowania Centrum Handlowo-Usługowego zostaną wybudowane przez dzierżawcę. Ma on wybudować też na własny koszt dworzec zintegrowanego PKS/PKP. Według wstępnych założeń dworzec miał się składać z pomieszczenia dyspozytorskiego dyżurnego ruchu, pokoju socjalnego dla kierowców, skomunikowanego bezpośrednio z pomieszczeniem dyspozytorskim. Poza tym jeszcze, dwóch stanowisk kasowych w pomieszczeniu oraz pomieszczenia techniczno biurowego – wszystko o łącznej powierzchni 70 m kw. Częścią zaś Centrum Handlowo-Usługowego będzie poczekalnia dla pasażerów, skomunikowana bezpośrednio z dwoma stanowiskami kasowymi oraz sanitariaty w sąsiedztwie poczekalni dla pasażerów. Co ważne też dworzec zintegrowany ma zostać wyposażony w niezbędny do jego funkcjonowania plac manewrowo-parkingowy dla autobusów, składający się z 5 zadaszonych stanowisk odjazdowych autobusów, 1 zadaszonego stanowiska przyjazdowego autobusu i 15 miejsc postojowych dla autobusów będących w przerwie międzykursowej.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

MŁAWA. Rockowania 2015 za nami - zobacz fotorelację

sobota, 28, listopad 2015 21:30
W Miejski Domu Kultury w Mławie odbyły się w dniach 27-28 listopada XIII Rockowania. READ_MORE

MŁAWA. Mławianka zaprasza na Walne Zgromadzenie Członków Klubu

czwartek, 26, listopad 2015 09:08
Miejski Klub Sportowy "Mławianka" Mława zaprasza w piątek 11 grudnia o godzinie 19:00 na Walne... READ_MORE
011526591
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
2726
5302
27981
9045877
78874
163666
11526591

Your IP: 54.80.93.19
Server Time: 2018-08-17 13:45:58

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011