portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344


Dzisiaj jest: 9 Kwiecień 2020    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marceli, Dymitr

R E G I O N


25 listopada br., w sali Gminnego Centrum Kultury w Lipowcu Kościelnym odbyła się pierwsza na terenie powiatu mławskiego debata gminna na temat bezpieczeństwa. Spotkanie zorganizowane przez wójta Jarosława Goschorskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Mławie zdominował temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz infrastruktury drogowej.

 

Na teren powiatu mławskiego Urząd Marszałkowski zakupił dwie tablice „czarny punkt wodny”. Zostały one ustawione w miejscach, gdzie dochodziło do tragicznych w skutkach wypadków nad akwenami. Jedno z takich miejsc oznakowano w pobliżu miejscowości Wola Szydłowska, gmina Szydłowo, akwen wodny po byłym wyrobisku gliny. Natomiast drugi znak „czarny punkt wodny” w dniu 01 sierpnia 2014 roku ustawiono w miejscu znajdującym się na terenie gminy Strzegowo, w pobliżu miejscowości Dalnia, powstałym akwenie wodnym po byłym wyrobisku żwirowym.

We wtorek 17 czerwca na terenie Fermy Drobiu w Mdzewie gm. Strzegowo pow. mławski zakwalifikowanej do zakładów zwiększonego ryzyka powstania poważnej awarii przemysłowej ZZR przeprowadzono ćwiczenia taktyczno – bojowe. W ćwiczeniach udział wzięły jednostki OSP z KSRG z terenu gmin: Strzegowo (OSP Strzegowo, OSP Dąbrowa, OSP Unierzyż), Radzanów (OSP Radzanów) i Stupsk (OSP Stupsk) oraz dodatkowo pluton ratowniczy „POŻAR - FABRYKA” w składzie: JRG Mława, OSP Niedzbórz i OSP Dzierzgowo. Część teoretyczna przeprowadzona została w strażnicy OSP w Mdzewie.

Starosta Powiatu Mławskiego Włodzimierz Wojnarowski i wicestarosta Barbara Gutowska w środę 11 czerwca podpisali umowy partnerskie z rektorem sanktuarium św. Antoniego w Ratowie i Ewą Kozłowską-Głębowicz – Prezesm Zarządu Stowarzyszenia Komitet Społeczny Ratujmy Ratowo dotyczące dwóch projektów związanych z renowacją zabytkowego zespołu klasztornego w Ratowie. 

W sobotę 17 maja jednostki Ochotniczej Straży Pożarnych w Szydłowie obchodziły swoje 90-lecie. Organizatorzy uroczystości rocznicowych połączyli je z innym świętem tj. Powiatowym Dniem Strażaka. Obchody rozpoczęły się od przemarszu kolumny strażaków oraz zaproszonych gości spod jednostki OSP w Szydłowie do kościoła, gdzie proboszcz miejscowej parafii odprawił uroczystą Mszę Świętą. Oficjalna część uroczystości odbyła się na boisku przy Gminnej Hali Sportowej.

Dyrektor Krajowego Ośrodka Mieszkalno- Rehabilitacyjnego dla osób Chorych na SM w Dąbku - Dariusz Węcławski zaprasza, na uroczyste otwarcie biologiczno-mechanicznej oczyszczalni ścieków w KOMR.  Uroczystość odbędzie się w dniu 7 maja 2014 r. o godz. 1130 w obecności Marszałka Województwa Mazowieckiego - Pana Adama Struzika oraz Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie - Pana Artura Dąbrowskiego.

Sanktuarium Św. Antoniego z Padwy w Ratowie, Gminny Ośrodek Kultury w Radzanowie, Gmina Radzanów, Stowarzyszenie Komitet Społeczny Ratujmy Ratowo, Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Dwukoły zapraszają na uroczystości ku czci Bohaterów Powstania Styczniowego poległych w lesie pod Wróblewem i Radzanowem w jednej z najkrwawszych bitew 1863 roku w Guberni Płockiej, które odbędą się przy Krzyżu - Obelisku Powstańczym w lesie we Wróblewie, w niedzielę 23 marca o godz.12.00

MŁAWA. Był koncert i w tle promocja płyty Ingi Piwowarskiej

wtorek, 02, październik 2018 09:23
W piątek 28 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie odbył się koncert akordeonowy w... READ_MORE

MŁAWA. Wszyscy byli trzeźwi, czyli „Trzeźwość w przewozie osób” – podsumowanie

wtorek, 23, październik 2018 11:03
Policjanci mławskiej drogówki prowadzili wczoraj działania „Trzeźwość w przewozie... READ_MORE
013619006
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
Last Week
W tym miesiącu
W ubiegłym miesiącu
Całość
743
1422
5771
11184196
11950
38565
13619006

Your IP: 34.239.172.52
Server Time: 2020-04-09 13:48:00

PARTNERZY

PORTAL MŁAWA.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Mława 2011