portalmlawa@wp.pl

Tel. 691310344

Dzisiaj jest: 24 Listopad 2017    |    Imieniny obchodzą: Flora, Jan, Roman

R E G I O N

W sobotę 6 grudnia w Mławskiej Hali Sportowej odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych PTT w tańcach standardowych oraz latynoamerykańskich. Do walki o medale stanęło 130 par z całej Polski. Nasze miasto reperezentowały w nim dwie pary.

Nie wywalczyły one miejsca na podium. Bartosz Bojarski i Karolina Stryjewska oraz Artur Szumacher i Katarzyna Welenc w stylu standard Szumacher i Welenc zajęli 22. miejsce, a Bojarski i Stryjewska – 24. W stylu latin Bojarski i Stryjewska uplasowali się na 22. pozycji, a Szumacher i Welenc – 27.

Obok mistrzostw odbył się także turniej towarzyszący. Z mławskich par tu najlepiej spisali się Maciej Więckowski oraz Zuzanna Tomkielska. Wywalczyli oni srebrow tańcach latynoamerykańskich w kategorii wiekowej powyżej 15 lat, w klasie B. W tej samej kategorii wystartowali Szymon Zakrzewski i Julia Giesek, którzy uplasowali się na piątej pozycji. Ci ostatni identyczną lokatę wywalczyli w tańcach standardowych w klasie B.

Blisko podium w kategorii wiekowej 14-15 lat, klasie C w stylu latin byli Jakub Waśniewski i Patrycja Szumacher. Zajęli oni ostatecznie czwarte miejsce. Nieco gorzej wypadli oni w tańcach standardowych zajmując a szóstą pozycję.

W kategorii wiekowej 12-13, klasie D, kombinacji 8 tańców duet Michał Baran i Aleksandra Walczak wywalczył pozycję 7-8. Takim samym rezultatem zakończyli zmagania Mateusz Siemianowski i Aleksandra Woźniak w kategorii wiekowej 10-11, klasie D, kombinacji 6 tańców.