MŁAWA Wyłonili dyrektorów Bursy i “Garów”.

W Zespole Szkół nr 2 bez zmian dyrektorem została dotychczasowa szefowa Bożena Tomkiel, a w Bursie Ewa Wojtala wcześniejszy nauczyciel tej placówki.

Jak poinformował nas Jan Wtulich dyrektor wydziału oświaty i zdrowia w starostwie powiatowym w Mławie zbyt wielu kandydatów ubiegających się o kierowanie tymi jednostkami nie było. Do konkursu na dyrektora “Garów” zgłosiła się tylko jedna osoba, a mianowicie Bożena Tomkiel, a Bursy Szkolnej dwójka.

– Komisja konkursowa wszystkich wspomnianych kandydatów najpierw oceniała pod względem formalnym, czyli zgromadzonej dokumentacji. Po ocenie formalnej jeśli chodzi o bursę jeden z kandydatów odpadł – mówił Jan Wtulich dyrektor wydziału oświaty i zdrowia w starostwie powiatowym w Mławie. Została tylko jedna osoba, czyli Pani Ewa Wojtala. Drugi kandydat nie spełnił jednego z warunków, gdzie w ogłoszeniu o konkursie było napisane, że musi mieć przygotowanie do pracy w danej jednostce organizacyjnej i kwalifikacje opiekuńczo-wychowawcze. Nie wystarczy mieć przygotowanie pedagogiczne. W związku z tym do oceny merytorycznej jeśli chodzi o bursę został przedstawiony kandydat tj. Ewa Wojtala. W tej chwili już tylko Zarząd musi wyrazić zgodę na tą kandydaturę.

Aby wziąć udział w konkursie kandydatka ta złożyła obszerną informację (swoją koncepcję) na temat przyszłości bursy szkolnej jej rozwoju i jakości pracy bursy na okres nadchodzących pięciu lat. Oprócz tego kandydaci w tym konkursie musieli mieć studia wyższe lub studia podyplomowe w zakresie zarządzania lub świadectwo ukończenia kursu kwalifikacyjnego w zakresie zarządzania oświatą. Poza tym w przypadku nauczyciela starający się o stanowisko powinien mieć stopień nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego, oraz oświadczenie, że nie był karany karą dyscyplinarną.

W przypadku zaś Zespołu Szkół nr 2 kandydaci musieli posiadać stopień nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego i studia magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym oraz kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w szkole. Poza tym studia wyższe lub podyplomowe w zakresie zarządzania, bądź świadectwo ukończenia kursu kwalifikacyjnego w zakresie zarządzania oświatą. Konieczne też było posiadanie co najmniej 5- letniego stażu pracy pedagogicznej na stanowisku nauczyciela oraz co najmniej ocenę dobrą pracy w okresie ostatnich 5 lat.

– Do tego konkursu mogła przystąpić również osoba nie będąca nauczycielem musiała jednak mieć co najmniej 5 – letni staż pracy, w tym co najmniej dwa lata pracować na stanowisku kierowniczym – informuje Wtulich. Jednak nie mieliśmy takiej osoby. Jak wspomniałem zgłosiła się tylko jedna osoba, była nią dotychczasowa dyrektor ZS nr2 Bożena Tomkiel, która przeszła również wszystkie etapy i również jej kandydatura trafiła do Zarządu do zatwierdzenia.

Jak się dowiedzieliśmy protokoły z posiedzeń komisji już zostały zatwierdzone przez Zarząd Starostwa Powiatowego w Mławie, co jak wyjaśniał nam dyrektor Jan Wtuli jest jednoznaczne z powierzeniem stanowisk wspomnianym kandydatom na kolejnym posiedzeniu Zarządu. Ma to odbyć się w formie uchwały.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UŻYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OŚWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
Mława. Duda miażdży Komorowskiego w powiecie mławskim. Nowy prezydent zdobył 62 proc. głosów

Aż 62 procent głosujących mieszkańców powiatu mławskiego poparło Andrzeja Dudę kandydata PiS na prezydenta. W samym mieście Mława zwycięzca nie...

Zamknij