MŁAWA. Przez 4 lata ponad 1,5 mln zł na piece

Miasto podpisało w tym roku 33 umowy na dofinansowanie wymiany pieców węglowych na ekologiczne – gazowe. Od dziś tj. 15 maja 2020 r. dokumenty będą podpisywać beneficjenci projektu.

W nieco innej formie niż dotychczas w tym roku podpisywane są umowy na dofinansowanie wymiany źródła ciepła. Przez trzy ostatnie lata mieszkańcy, którym przyznano wsparcie finansowe, spotykali się  burmistrz, Skarbnik Miasta Mława oraz z pracownikami Wydziału Środowiska i wszyscy wspólnie podpisywali te ważne dokumenty. W tym roku – ze względu na konieczność ograniczenia bezpośrednich kontaktów – do mieszkańców trafią umowy wcześniej opatrzone już podpisami pana burmistrza i pani skarbnik.

Ponad 1 500 000 zł pomocy

Zainteresowanie programem rozpoczętym w 2017 roku jest wciąż duże. Każdy zainteresowany, przystępując do projektu, może wymienić stary piec opalany węglem (popularny kopciuch) na nowoczesne źródło ogrzewania – piec gazowy, piec olejowy lub pompę ciepła. Przez cztery lata trwania programu ograniczania niskiej emisji na terenie Miasta Mława tylko raz beneficjent zdecydował się zamontować pompę ciepła. W 263 innych przypadkach mławianie zdecydowali się na zakup nowoczesnego pieca gazowego. W przypadku przeprowadzanej modernizacji źródła ciepła i równoczesnej budowy przyłącza gazowego do nieruchomości, Miasto Mława dodatkowo wsparło inwestycję kwotą w wysokości 1 900 zł. Z budżetu Mławy dotychczas przelano na konta mieszkańców 1 359 506,32 zł dofinansowania. W tym roku ta kwota wzrośnie o dodatkowe 200 000 zł.

Rok 2020 w liczbach i datach

Tegoroczny nabór wniosków o dotację celową na wymianę źródła ciepła w ramach programu ograniczania niskiej emisji rozpoczął się 15 stycznia i trwać będzie do końca listopada. Dotychczas do mławskiego ratusza wpłynęły 52 podania w tej sprawie. Po komisyjnej weryfikacji wniosków Wydział Środowiska Urzędu Miasta Mława przygotował do podpisu 33 umowy na kotły gazowe. W czterech przypadkach umowy dodatkowo uwzględniają dotację na budowę przyłączy gazowych. Każdy z zainteresowanych może otrzymać wsparcie w wysokości 100 proc. wartości pieca, jednak nie więcej niż 6 000 zł. Zwrot kosztów budowy przyłącza to dodatkowe 1 900 zł. W tym roku miasto rozdysponuje na dotacje 200 000 zł. Wnioskodawcy podpisując umowę, zobowiążą się zainstalować nowe piece w miejscu zdemontowanych, węglowych, do końca listopada br. Do 5 grudnia 2020 r. muszą rozliczyć dotację w ratuszu.

Źródło UMM

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

SPODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ, CHCESZ BY PRZECZYTAŁ KTOŚ INNY NACIŚNIJ NIEBIESKI PRZYCISK I UDOSTĘPNIJ

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
MŁAWA. Od dziś wznawia pracę Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej

Od dziś tj. w piątek 15 maja będzie można zwiedzać  Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie. Praca będzie odbywać się według...

Zamknij