MŁAWA. Ponad 530 tyś zł z Funduszu Solidarnościowego otrzymały Mława i dwie gminy naszego powiatu

27 maja br. Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Paweł Wdówik zaakceptował listy rekomendowanych wniosków w ramach programów: „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2020 oraz „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” – edycja 2020. Wśród samorządów, które dostały dofinansowanie z Funduszu Solidarnościowego znalazły się Mława, Szydłowo i Radzanów. Łącznie otrzymały wsparcie  na kwotę ponad 530 tyś zł.   

Dofinansowanie dla mazowieckich samorządów, w ramach środków z Funduszu Solidarnościowego wyniosło w sumie ponad 11 mln zł, z czego „Opieka wytchnieniowa” – ponad 4,5 mln zł dla Mazowsza. W województwie mazowieckim do udziału w programie zgłosiło się 45 gmin oraz powiatów, którym została przyznana łączna kwota dofinansowania w wysokości 4 520 170,48 zł.

W tej grupie znalazła się Mława, która w tym programie otrzymała dofinansowanie w wysokości 29088 zl z przeznaczeniem na realizację usług w formie pobytu dziennego a także Gmina Radzanów, która otrzymała 448520,80. Z tym, że 373296 zł przeznaczone ma być na realizację usług formie pobytu dziennego, a 75224,80 na realizację usług w formie pobytu całodobowego.

Program „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2020,który  kierowany jest do członków rodzin lub opiekunów, którzy wymagają wsparcia w postaci doraźnej, czasowej przerwy w sprawowaniu bezpośredniej opieki nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności, a także nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności/osobami z orzeczeniami równoważnymi oraz podniesienia swoich umiejętności i wiedzy w tym zakresie.

Usługa opieki wytchnieniowej świadczona będzie: w ramach pobytu dziennego, pobytu całodobowego lub poprzez zapewnienie członkom rodziny lub opiekunom sprawującym bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz osobami niepełnosprawnymi ze znacznym stopniem niepełnosprawności/osobami z orzeczeniami równoważnymi, możliwości skorzystania ze specjalistycznego poradnictwa (psychologicznego lub terapeutycznego) oraz wsparcia w zakresie nauki pielęgnacji/rehabilitacji/dietetyki.

W ramach poszczególnych form realizacji Programu przyznano łącznie kwoty: tj.  świadczenie usługi opieki wytchnieniowej w ramach pobytu dziennego – 3 215 802,16 zł;        świadczenie usługi opieki wytchnieniowej, w ramach pobytu całodobowego – 504 448,32 zł,    świadczenie usługi opieki wytchnieniowej poprzez zapewnienie członkom rodziny lub opiekunom sprawującym bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz osobami niepełnosprawnymi ze znacznym stopniem niepełnosprawności/osobami z orzeczeniami równoważnymi, możliwości skorzystania ze specjalistycznego poradnictwa (psychologicznego lub terapeutycznego) oraz wsparcia w zakresie nauki pielęgnacji/rehabilitacji/dietetyki – 799 920,00 zł.

Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” – ponad 6,5 mln zł dla Mazowsza

W województwie mazowieckim do udziału w programie zgłosiły się 43 gminy, którym została przyznana łączna kwota dofinansowania w wysokości 6 532 750,97 zł, w tym 5 277 546,32 zł na usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych oraz 1 255 204,65 zł na specjalistyczne usługi opiekuńcze.

W tym programie znalazła się również Mława, która dostała 52920 zł na realizację usług opiekuńczych oraz Gmina Szydłowo, której przyznano 19800 zł na realizację specjalistycznych usług opiekuńczych.

Celem Programu Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” jest wsparcie społeczne w formie usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych osób niepełnosprawnych w wieku do 75 r.ż. z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, jak również z orzeczeniami równoważnymi oraz dzieci do 16 r.ż. z orzeczeniem o niepełnosprawności ze szczególnymi wskazaniami, tj. konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Lącznie w obydwu programach gminy naszego powiatu tj. Mława, Szydłowo i Radzanów otrzymały środki w wysokości 530548,60 zł.

Poniżej publikujemy pełne listy gmin, które dostały dofinansowanie w obydwu programach z Funduszu Solidarnościowego

Lista_podmiotów_Opieka_wytchnieniowa_2020

Lista_podmiotów_Usługi_opiekuńcze_dla_osób_niepełnosprawnych_2020

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

SPODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ, CHCESZ BY PRZECZYTAŁ KTOŚ INNY NACIŚNIJ NIEBIESKI PRZYCISK I UDOSTĘPNIJ

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
NIK. KRAJ. O bezpieczeństwie na placach zabaw – nadzór techniczny i sanitarny niewystarczający i łatwo o wypadek

Na placach zabaw i innych obiektach małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej łatwo o wypadek - nadzór nad ich stanem technicznym i sanitarnym jest niewystarczający....

Zamknij