KRAJ. Przewoził urządzenia do produkcji papierosów i nielegalny tytoń

W środę częstochowska drogówka brała udział w działaniach wojewódzkich “Od Katowic do Łodzi – czy prędkość zaszkodzi”. Około godziny 21.00 policjanci zauważyli ciężarówkę, która zostawiała na jezdni ślady po wycieku nieznanej substancji. Podczas sprawdzania stanu technicznego pojazdu okazało się, że w przestrzeni ładunkowej znajdują się urządzenia do produkcji papierosów o wartości około 300 tys.zł i ponad 20 kg nielegalnego tytoniu. 36-letniemu kierowcy grozi teraz kara grzywny, a nawet 3 lata więzienia.

Częstochowska drogówka cyklicznie prowadzi działania na drogach naszego miasta i powiatu, by każdy podróżny mógł szczęśliwie dotrzeć do celu. W środę przeprowadziła działania kontrolne “Od Katowic do Łodzi – czy prędkość zaszkodzi”, których nadrzędnym celem było wyeliminowanie z ruchu piratów drogowych, którzy nagminnie przekraczają dozwoloną prędkość i nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego, stwarzając tym samym zagrożenie bezpieczeństwa na drodze.

Około godziny 21.00 patrol policjantów zauważył ciężarówkę, która przemierzając drogę krajową nr 1 w Częstochowie, zostawiała na jezdni ślady po wycieku nieznanej substancji. To miała być rutynowa kontrola drogowa. Jednak, gdy mundurowi zaczęli wnikliwie sprawdzać stan techniczny pojazdu, by ujawnić przyczynę wycieku, w przedziale ładunkowym pojazdu znaleźli urządzenie, które przypominało maszynę do produkcji papierosów. Jak się okazało, 36-letni mieszkaniec powiatu pruszkowskiego oprócz urządzeń do produkcji papierosów o wartości blisko 300 tys. zł, przewoził również komponenty do ich produkcji i ponad 20 kg tytoniu bez akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za paserstwo akcyzowe i naruszenie przepisów o wytwarzaniu wyrobów tytoniowych grozi mu kara grzywny i pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
MŁAWA. Zderzyły się trzy “osobówki” – jedna osoba w szpitalu

Przy zjeździe z wiaduktu szreńskiego na ul. Sienkiewicza zderzyły się trzy auta, którymi podróżowały 4 osoby. Jedna trafiła do szpitala....

Zamknij