CIECHANÓW. Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu – odpowiedzą przed sądem

Wczoraj w Ciechanowie dwaj mężczyźni kierowali swoimi pojazdami będąc w stanie po spożyciu alkoholu. Za jazdę „pod wpływem” odpowiedzą teraz przed sądem.

Wczoraj około godz. 9:00 w Ciechanowie funkcjonariusze otrzymali informację, że po ulicach Ciechanowa, samochodem marki Kia porusza się nietrzeźwy mężczyzna. Patrolując ulicę Okrzei ujawnili wskazany pojazd i zatrzymali go do kontroli drogowej. Badanie na zawartość alkoholu kierującego wykazało, że 64 – letni mieszkaniec Ciechanowa miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali dzięki wzorowej postawie mieszkańca Gdańska, który jechał za będącym pod wpływem alkoholu kierującym i od razu powiadomił służby alarmowe.  Kierujący na “podwójnym gazie” w rejonie ulicy Sońskiej i Kasprzaka pojazdem marki Opel uderzył w znak drogowy a następnie oddalił się w kierunku miejscowości Grędzice gdzie zatrzymał się na jednej z posesji. Po przybyciu na miejsce policjanci zbadali 37 – letniego kierującego oplem i badanie wykazało że miał on około trzech promili  alkoholu w organizmie.

Mężczyźni, za swoje nieodpowiedzialne muszą liczyć się z konsekwencjami. Za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego.

Policjanci apelują aby reagować i uniemożliwiać jazdę osobom, które chcą kierować pojazdem mimo wcześniejszego spożywania alkoholu. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w ostateczności mogą zakończyć się tragedią.

Źródło KPP Ciechanów

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
KRAJ. Prywatny las z dotacją z PROW

Rolnicy, którzy posiadają las, mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dotację z PROW na lata 2014-2020....

Zamknij