KRAJ. Po służbie zatrzymał podpalacza

W poniedziałek 27.07.2020 roku około godziny 19:00 w miejscowości Nawodna policjant po służbie zatrzymał sprawcę podpalenia.

Asp. szt. Jacek Jakubik, Kierownik Refetaru Dochodzeniowo Śledczego Komisariatu Policji w Chojnie podróżował swoim prywatnym samochodem drogą pomiędzy miejscowościami Lisie Pole – Nawodna. W pewnym momencie zauważył na poboczu pojazd marki Renault oraz młodego mężczyzne, który biegł przez pobliskie pole. Mężczyzna ten wsiadł do swojego pojazdu, po czym szybko ruszył w kierunku miejscowości Nawodna. Gdy asp. szt. Jakubik podjechał bliżej, spojrzał w kierunku, z którego biegła osoba i  zauważył palącą się prawą ścianę sterty ułożonej ze słomianych balotów. Policjant natychmiast pojechał za pojazdem.

W miejscowości Nawodna funkcjonariusz zauważył jak pojazd wjeżdza na jedną z posesji, po czym wysiada z niego młody meżczyzna nerwowo zamykając bramę wjazdową. Wtedy to asp. szt. Jakubik natychmiast zatrzymał swój pojazd, podbiegł do posesji, na której znajdował się mężczyzna, okazał legitymacje służbową oraz wydał polecenie, aby ten się zatrzymał. Młodzieniec początkowo był zaskoczony. Policjant wyjaśnił o co chodzi. Po chwili mężczyzna przyznał się do podpalenia sterty lecz nie potrafił powiedzieć dlaczego to zrobił.

O podjętych czynnościach oraz o podpaleniu Kierownik Referatu Dochodzeniowo Śledczego niezwłocznie poinformował dyżurnego Komisariatu Policji w Chojnie, który zawiadomił odpowiednie służby, a także skierował na miejsce załogę Policji. Patrol  w celu przewiózł sprawcę podpalenia do KP w Chojnie. 22 – letni mężczyzna został zatrzymany, natomiast w danej sprawie toczy się postępowanie.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
WARSZAWA. Roboty drogowe i tramwajowe

W weekend wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy w Wilanowie dokończy prace na węźle z ul. Przyczółkową. Początek prac w piątek 31...

Zamknij