GDAŃSK. Podpisanie umowy na rozbudowę ul. Kartuskiej – Prace na tym odcinku będą kosztowały ponad 37,4 mln

Wkrótce ruszą prace przy przebudowie ulicy Kartuskiej, na odcinku od ulicy Otomińskiej do skrzyżowania z Nowatorów. Ponad kilometrowy fragment drogi przejdzie pełną metamorfozę. Prace na tym odcinku będą kosztowały ponad 37,4 mln zł.

– Dziś ważny moment, ponieważ przystępujemy do przebudowy pierwszego odcinka ul. Kartuskiej, jesteśmy przygotowani na realizację tego projektu już od lat, aplikowaliśmy o  fundusze na ten cel i wreszcie się udało, otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury z tak zwanej subwencji drogowej – powiedziała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. – Należy spojrzeć ten odcinek z punktu widzenia szerszej dostępności komunikacyjnej naszego miasta, ale i metropolii trójmiejskiej. Patrzymy w przyszłość, ten odcinek będzie łącznikiem z planowaną obwodnicą metropolitalną.
Umowa dotyczy rozbudowy ul. Kartuskiej na odcinku od ul. Otomińskiej do skrzyżowania z ul. Nowatorów. Rozbudowa obejmie odcinek liczący ok. 1,2 km. Na wspomnianym fragmencie kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy jezdni w każdym kierunku. Ponadto zostaną wybudowane nowe chodniki, oświetlenie, a na także droga rowerowa.
Inwestycja obejmie również budowę sieci podziemnych: kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowych. W ramach zadania zostanie wykonana będzie sieć gazowa. Przewiduje się również montaż ekranów akustycznych.
Wykonawcą robót jest konsorcjum dwóch firm: Kruszywo Sp. z o.o. oraz Bituminium Sp. z o.o. Termin realizacji to przełom 2021/2022r.
– Cieszymy się, że możemy tę inwestycję realizować, jesteśmy firmą lokalną, polska, dla nas jest to możliwość dalszego rozwoju i patrzenia w przyszłość – zaznaczył Jacek Wicki, prezes zarządu Kruszywo Sp. z o.o. –  Ze swej strony dołożymy starań, aby prace były jak najmniej uciążliwe, a droga zawsze przejezdna. Terminu zakończenia prac z pewnością dotrzymamy.
Ministerstwo Infrastruktury przyznało na tę inwestycję  na rok 2020 dotację wysokości 13,5 mln zł. Na całe zadanie miasto zabezpieczyło w budżecie 29,47 mln zł (2020) i 29 mln zł (2021), łącznie – 58,47 mln zł.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
CIECHANÓW. Policja ostrzega przed fałszywymi e-mailami i próbami oszustwa

Oszuści ciągle modyfikują swoje metody i korzystają z każdej nadarzającej się okazji, aby wprowadzić w błąd i wykorzystać zaufanie niczego...

Zamknij