GDAŃSK. Poznaliśmy oferty w przetargu na budowę drogi rowerowej na ul. Nowatorów

Osiem ofert wpłynęło w przetargu na budowę drogi rowerowej, która biec będzie wzdłuż ulicy Nowatorów. Nowa infrastruktura rowerowa powstanie na odcinku od ulicy Kartuskiej do Budowlanych. Prace potrwają do końca sierpnia 2021.

Na ulicy Nowatorów, na odcinku od Kartuskiej do Budowlanych powstanie ciąg pieszy z dopuszczeniem ruchu rowerowego. Długość nowej drogi dla pieszych i rowerzystów wyniesie ok. 1,2 km. W ramach zadania wybudowana zostanie także kładka nad torami kolejowymi, którą  poruszać się będą rowerzyści i piesi. Przebudowane zostaną niektóre zjazdy, a fragment ul. Nowatorów zostanie poszerzony.

Otwarcie ofert odbyło się 6 sierpnia. Na realizację zadania zabezpieczono 3,2 mln złotych. Łącznie wpłynęło osiem ofert:

  1. STRABAG Sp. z o.o. – 2 925 834,86 zł
  2. EUROVIA POLSKA S.A. – 2 619 334,59 zł
  3. Firma Budowlano – Drogowa MTM SA – 2 624 232,06 zł
  4. Firma Usługowo – Budowlana Witold Cygert – 3 000 000,00 zł
  5. „WPRD GRAVEL” Sp. z o.o. – 2 698 682,55 zł
  6. Kruszywo Sp. z o.o. – 2 234 760,92 zł
  7. ASPERGO Maciej Dziechciński – 2 616 762,86 zł
  8. ROKA Budownictwo Spółka z o.o. – 2 498 552,44 zł

Oferty są obecnie analizowane.

Inwestycja na ul. Nowatorów zostanie zrealizowana w ramach projektu pn. Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska, który otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

W ramach tego samego programu w Gdańsku powstanie również droga rowerowa na ul. Dmowskiego. Inwestycja obejmuje ok. 500 metrowy odcinek ulicy Dmowskiego, od Dworca PKP Gdańsk Wrzeszcz do skrzyżowania z aleją Grunwaldzką. Prace zakończą się w grudniu 2020 r. Na ukończeniu są także roboty związane z budową dróg rowerowych na ulicy Potokowej i alei Grunwaldzkiej, od Braci Lewoniewskich do Kołobrzeskiej.

Aneta Niezgoda

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
KRAJ. Próbował wprowadzić na rynek ponad 121 kg dopalaczy

Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi 3-letniemu mieszkańcowi miasta. To sprawa, nad którą kryminalni z Wydziału do walki z Przestępczością...

Zamknij