GDAŃSK. Nowa kładka nad Kanałem Raduni udostępniona dla pieszych i rowerzystów

W ramach Budżetu Obywatelskiego na wysokości Dworu Ferberów i Parku Leśnego powstała kładka pieszo-rowerowa nad Kanałem Raduni. W tym tygodniu obiekt został udostępniony dla ruchu.

Głównym założeniem inwestycji było ułatwienie mieszkańcom dzielnic Orunia – Św.Wojciech – Lipce i Chełm, korzystania z terenu pobliskiego parku i z komunikacji miejskiej. W czwartek 13 sierpnia kładka została „otwarta” dla ruchu. Obiekt połączony jest z istniejącymi drogami rowerowymi, co pozwala na swobodne przemieszczanie się z jednej strony Kanału Raduni na drugą, również rowerzystom.

Kładka ma 15 m długości i 2,5 m szerokości, jej konstrukcja wykonana jest z żelbetu. Wygląd barierek nawiązuje stylistyką  do historii  pobliskiego Dworu Ferberów. Projekt obiektu konsultowany był z konserwatorem zabytków.

Roboty budowlane trwały ok. 7 miesięcy. Wykonawcą kładki była firma Saferoad Kabex z Gdańska. Koszt inwestycji wyniósł ok. 179 tys. złotych.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
WARSZAWA. Inwestycje w wodociągi

Warszawa inwestuje w sieć wodociągową. Miasto chce, aby w przyszłości nie dochodziło do konieczności wyłączania wody z powodu awarii sieci...

Zamknij