GDAŃSK. Rusza realizacja parku leśnego na terenie Wroniej Górki

Rusza pierwszy etap zagospodarowania terenów leśnych na Wroniej Górce. Docelowo okolica zostanie uporządkowana i powstanie tam park z wykorzystaniem istniejącej już zieleni.

Schody i ścieżki to elementy, które zostaną wykonane w I etapie zagospodarowania leśnego terenu Wronia Górka. Właśnie podpisana została umowa na realizację tej części inwestycji prowadzonej w ramach programu „Rewaloryzacja zabytków sztuki ogrodowej i zagospodarowania zieleni w mieście”. Celem całego przedsięwzięcia jest stworzenie na terenie Wroniej Górki parku, z zachowaniem istniejących drzew oraz walorów przyrodniczych obszaru.
W ramach I etapu prac przeprowadzony zostanie remont istniejących schodów zlokalizowanych przy ul. Wroniej. Oprócz nowej nawierzchni, pojawią się poręcze, które zamontowane zostaną pośrodku, odnowione będą również istniejące kamienne murki. Zmieni się także górny plac, na którym pojawią się ścieżki gliniasto żwirowe oraz mała architektura. Wykonawcą robót jest wyłoniona w przetargu firma  UNION INVEST Sp. z o.o. z Lipusza.  Zgodnie z podpisaną umową prace potrwają do końca roku 2020 r, a ich koszt wyniesie niespełna 300 tys. zł.

Agnieszka Zakrzacka

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
POWIAT. Zderzyły się Audi i BMW w Kulanach – dwie osoby w szpitalu

W miejscowości Kulany gm. Wieczfnia Kościelna zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierowcy zostali przewiezieni do szpitala. Strażacy zostali wezwani dziś...

Zamknij