GDAŃSK. Remont infrastruktury kanalizacyjnej – zmiany w komunikacji miejskiej i ruchu kołowym

W związku z koniecznością remontu stropu studni kanalizacyjnej znajdującej się pod torami tramwajowymi na wysokości al. Grunwaldzkiej 16 służby Saur Neptun Gdańsk we współpracy z GAIT przeprowadzą niezbędne prace. Działania na torowisku rozpoczną się w niedzielę 23 sierpnia o północy i zgodnie z planem powinny się zakończyć 24 sierpnia o godz. 4.00 rano.

Prowadzone prace spowodują wstrzymanie kursowania tramwajów na odcinku od Strzyży (od przystanku „Zajezdnia” przy skrzyżowaniu ul. Wita Stwosza i Wilka – Krzyżanowskiego) do Opery Bałtyckiej w obu kierunkach. Pasażerowie będą mogli skorzystać z komunikacji zastępczej.

Zmiany w ruchu kołowym

Zmieni się także organizacji ruchu kołowego na wysokości Teatru Miniatura. W nocy z 22 na 23 sierpnia lewy pas jezdni al. Grunwaldzkiej (w kierunku Gdańska Głównego) zostanie wygrodzony na odcinku ok. 100 m. Ruch kołowy będzie się odbywał dwoma pasami.

Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych 5, 6, 9, 12: czasowe wstrzymanie ruchu

Kursowanie tramwajów zostanie wstrzymane w nocy z 22 na 23 sierpnia na odcinku od Strzyży (od przystanku „Zajezdnia” przy skrzyżowaniu ul. Wita Stwosza i Wilka – Krzyżanowskiego) do Opery Bałtyckiej w obu kierunkach.

Tramwaje linii 5 nie będą tego dnia jeździć. Tramwaje linii nr 2, 6, 9 i 12 pojadą innymi trasami. Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa T6 między Operą Bałtycką a Strzyżą PKM. Autobusy kursować będą nawet co 5 minut.

· Linia 2

Tramwaje pojadą wydłużoną trasą: Strzyża PKM – Oliwa – Zaspa – Opera – Śródmieście – Łostowice Świętokrzyska i z powrotem, z podwojoną częstotliwością, wg remontowego rozkładu jazdy.

· Linia 5

Linia nie będzie funkcjonować (do Nowego Portu pojadą tramwaje linii 9).

· Linia 6

Tramwaje pojadą co ok. 20 minut od ok. godz. 9:00 do ok. godz. 21:00, wg remontowego rozkładu jazdy, skróconą trasą: przystanek Zajezdnia (przy skrzyżowaniu ul. Wita Stwosza i Wilka Krzyżanowskiego) – Strzyża PKM – Oliwa – Jelitkowo. Przystanek „Zajezdnia” 01 [2031] będzie przystankiem końcowo – początkowym.

· Linia 8

W wybranych, pojedynczych kursach, odjazdy zostaną opóźnione o kilka minut.

· Linia 9

Linia będzie funkcjonować na zmienionej trasie, wg stałej częstotliwości: Nowy Port Oliwska – Brzeźno – Opera – Dworzec Główny – Przeróbka – Stogi Plaża.

· Linia 12

Zmieniona zostanie trasa linii na: Zaspa – Mickiewicza – Opera – Dworzec Główny – Siedlce – Migowo – Lawendowe Wzgórze.

· Linia 68

W wybranych, pojedynczych kursach z pętli Łostowice Świętokrzyska odjazdy zostaną przyspieszone lub opóźnione o kilka minut. Kursy te zaznaczone będą w rozkładzie, ważnym w niedzielę 23.08.2020r.

· Linia T6

Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa T6 na trasie między Strzyżą PKM a Operą Bałtycką.

Trasa spod Opery Bałtyckiej do Strzyży PKM

Opera Bałtycka – al. Zwycięstwa – al. Grunwaldzka – Abrahama – Strzyża PKM

Obowiązują przystanki:

· Opera Bałtycka 05 [1598]

· Teatr Miniatura / Radio Gdańsk 03 [1596]

· Jaśkowa Dolina 03 [1594]

· (Uwaga! Przy przystanku tramwajowym „Klonowa” autobusy nie zatrzymują się!!!)

· Galeria Bałtycka 03 [1636]

· Wojska Polskiego 03 [1796]

· Abrahama 01 [1794]

· Strzyża PKM 04 [1625]

Trasa ze Strzyży PKM do Opery Bałtyckiej

Strzyża PKM – Wita Stwosza – al. Wojska Polskiego – al. Grunwaldzka – al. Zwycięstwa – Opera Bałtycka

Obowiązują przystanki:

· Strzyża PKP 04 [1625]

· Zajezdnia 04 [1607]

· Zamenhofa 04 [1627]

· Wojska Polskiego 04 [1629]

· Galeria Bałtycka 04 [1631]

· (Uwaga! Przy przystanku tramwajowym „Klonowa” autobusy nie zatrzymują się!!!)

· Jaśkowa Dolina 04 [1593]

· Teatr Miniatura / Radio Gdańsk 04 [1595]

· Opera Bałtycka 04 [1597]

Ze względu na pojawiające się pytania i wątpliwości pasażerów ZTM przypomina, że zgodnie z uchwałą Rady Miasta Gdańska w sprawie ustalenia zasad taryfowych, w przypadku wprowadzenia zastępczej komunikacji, bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii (na przykład pasażer jadący zazwyczaj linią 6 z centrum Gdańska do Oliwy będzie musiał przesiąść się przy Operze Bałtyckiej do autobusu zastępczego linii T6, ale bez konieczności kasowania kolejnego biletu).

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
OLSZTYN. Triathloniści wystartują nad Ukielem

Tylko godziny dzielą nas do prestiżowych zawodów Pucharu Europy w Triathlonie. Do Olsztyna zjedzie czołówka zawodników tej widowiskowej dyscypliny sportu....

Zamknij