KRAJ. Jeden kierujący uciekał, drugi utrudniał pościg – obaj zostali zatrzymani

Żagańscy policjanci prowadzili pościg za oplem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Działania funkcjonariuszy utrudniał kierujący audi, który zajeżdżał im drogę i uszkodził radiowóz. Skuteczna praca policjantów doprowadziła do zatrzymania i przedstawienia zarzutów dwóm mężczyznom. Jeden z nich został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

W środę (12 sierpnia) w nocy policjanci żagańskiej jednostki zauważyli osobowego opla, który miał niesprawne oświetlenie. Funkcjonariusze nadali kierującemu sygnały do zatrzymania się, jednak ten zignorował ich i zaczął uciekać. Rozpoczął się pościg, który prowadzony był ulicami Żagania, a następnie przez Trzebów, Rudawicę, Osiecznicę oraz Klików.

W pewnym momencie radiowóz nieoczekiwanie wyprzedził kierujący audi, który zajechał policjantom drogę, jechał środkiem jezdni i utrudniał prowadzenie pościgu za oplem. Mężczyzna cały czas rozmawiał przez telefon, a swoją jazdą stwarzał niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego. Po przejechaniu kilku kilometrów w kierunku Iłowej, z audi zaczęły odpadać elementy karoserii. Kierujący zmniejszył prędkość i wydawało się, że pościg dobiega końca. Mężczyzna jednak nie zamierzał się poddać. W pewnym momencie zablokował policjantom drogę, uderzył w nadkole radiowozu, a następnie zjechał do lasu. Tam, po przejechaniu około 3 kilometrów, zatrzymał i porzucił samochód. Do akcji włączyli się także inni policjanci, a w żagańskiej komendzie ogłoszono alarm. Funkcjonariusze szybko znaleźli i zatrzymali kierującego audi, który ukrył się w zaroślach. Był to 22-latek, który posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, a badanie testerem wykazało w jego organizmie narkotyki.

To jednak nie był koniec działań policjantów z Żagania. Niebezpieczne manewry 22-latka, który kierował audi i utrudnianie pościgu za oplem spowodowały, że ten odjechał. Mundurowi postawili sobie za punkt honoru, aby zatrzymać także drugiego kierowcę. Tak też się stało. W poniedziałek (17 sierpnia) dzięki skrupulatnej pracy, zaangażowaniu i doświadczeniu kryminalnych zatrzymany został 26-latek, który tamtej nocy kierował oplem. On także posiadał zakaz prowadzenia pojazdów.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty związane z niezatrzymaniem się do kontroli drogowej i niestosowaniem do zakazu prowadzenia pojazdów. 22-latek, który odpowie także za zmuszenie funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

podkom. Aleksandra Jaszczuk

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
GDAŃSK. Remont infrastruktury kanalizacyjnej – zmiany w komunikacji miejskiej i ruchu kołowym

W związku z koniecznością remontu stropu studni kanalizacyjnej znajdującej się pod torami tramwajowymi na wysokości al. Grunwaldzkiej 16 służby Saur...

Zamknij