GDAŃSK. Więcej stypendiów dla artystek i artystów

Kolejne 22 osoby otrzymały stypendium kulturalne. Wszystko dzięki przeznaczeniu dodatkowych środków na wsparcie gdańskich artystów i artystek. Wciąż jeszcze można też zgłaszać wnioski, a ostanie posiedzenie komisji odbędzie się 10 września.

W drugiej puli znalazło się 400 000 złotych z przeznaczeniem na stypendia na prace twórcze. Do 14 sierpnia wpłynęło 27 wniosków o przyznanie stypendium kulturalnego w trybie ciągłym, z czego pozytywnie zaopiniowano 22 wnioski, na kwotę 169 tysięcy zł.

Stypendium wypłacane jest w cyklu miesięcznym, a proces twórczy musi zakończyć się w bieżącym roku. W tym naborze wsparcie przyznano na okres od dwóch do czterech miesięcy. Najwyższe stypendium wynosi 10 400 zł brutto.

Stypendia otrzymali twórcy i twórczynie z Gdańska m.in.:  Alicja Serowik – wokalistka jazzowa, absolwentka akademii Muzycznej w Gdańsku,  Marcin Zawicki, artysta współczesny, malarz, rysownik, Marek Rogala – laureat nagrody kulturalnej miasta Gdańska, promotor kultury, Tomasz Lipnicki – kompozytor, wokalista i autor tekstów, gitarzysta, wokalista kultowego zespołu Illusion,  Michał Ciesielski – saksofonista, kompozytor, aranżer, inżynier dźwięku, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Warto pamiętać, że wciąż można  składać wnioski. Ostatnie posiedzenie komisji stypendialnej planowane jest 10 września, do tego czasu należy dostarczyć wnioski.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
OLSZTYN. Olsztyn na falach radiowej Dwójki!

Gród Kopernika, historii i niezwykłej przyrody - tak ogromnym skrócie można opisać Olsztyn. I właśnie nasze miasto postanowili odwiedzić dziennikarze...

Zamknij