KRAJ. Dwaj urzędnicy i przedsiębiorca zatrzymani pod zarzutami korupcyjnymi

Trzy osoby z Krotoszyna zostały zatrzymane w związku z zarzutami korupcyjnymi. To dwaj urzędnicy i przedsiębiorca. Śledztwo w tej sprawie prowadzi KWP w Poznaniu oraz Prokuratura Krajowa – Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości i Korupcji w Poznaniu.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, wiosną tego roku uzyskali informacje operacyjne o nieprawidłowościach w niektórych przetargach, w Krotoszynie. Po zweryfikowaniu informacji przez Wydział Dochodzeniowo śledczy KWP w Poznaniu, materiały procesowe przekazano do Prokuratury Krajowej – Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości i Korupcji w Poznaniu, z wnioskiem o wszczęcie śledztwa.

Zebrane przez policjantów informacje i dowody wskazywały na podejrzenie, że niektóre wielomilionowe przetargi organizowane przez przedsiębiorstwo podległe Urzędowi Miasta i Gminy w Krotoszynie były ustawiane. Zlecenia na usługi remontowe należących do miasta Krotoszyn obiektów wygrywał ten sam przedsiębiorca. Dodatkowo policjanci uzyskali informacje że urzędnik i przedstawiciel miejskiego przedsiębiorstwa przyjmowali łapówki. Wysokość łapówek była uzależniona od wartości przetargu i wynosiła od pięćdziesięciu do siedemdziesięciu tysięcy złotych.
W związku z tą sprawą policjanci z KWP w Poznaniu, w uzgodnieniu z prokuratorem prowadzącym śledztwo zatrzymali podejrzanych. To urzędnik, przedstawiciel miejskiej spółki oraz przedsiębiorca. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne.

Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli gotówkę oraz samochody, jako zabezpieczenie majątkowe na poczet przyszłych kar.

Na wniosek prokuratora dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane przez Sąd. Jedna osoba otrzymała dozór.

Andrzej Borowiak/PG

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
MŁAWA. Kwartalnik Mławski Świat Pracy nr 31

Prezentujemy nowy numer Kwartalnika “Mławski Świat Pracy  emitwany przez Powiatowy Urząd Pracy w Mławie.   KOMENTARZE Wydawca portalu nie ponosi...

Zamknij