MAZOWSZE. Wydłużony czas na ubieganie się o dofinansowanie budowy ścieżek i infrastruktury rowerowej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT)

Samorządy funkcjonujące w ramach Porozumienia gmin Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego (WOF) mają czas do 30 listopada na złożenie wniosków o dofinansowanie projektów na budowę ścieżek i rozwój infrastruktury rowerowej. Projekty będą realizowane na terenie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT), czyli w Warszawie i w 39 okolicznych gminach. Kwota dostępna w konkursie to ponad 2,2 mln zł. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Konkurs ogłosiła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Fundusze europejskie z programu regionalnego wspierają działania proekologiczne, pomagają m.in.: w rozbudowie ścieżek i infrastruktury rowerowej na Mazowszu.  Zwiększenie udziału transportu rowerowego w komunikacji wpływa m.in.: na poprawę jakości powietrza, zmniejszenie liczby wypadków drogowych, a także na zwiększenie aktywności fizycznej społeczeństwa. W obecnej perspektywie finansowej 2014-2020 już po raz kolejny Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych ogłosiła konkurs w tym zakresie. Nabór wniosków potrwa do 30 listopada br. Projekty będzie można realizować na terenie Warszawy i w 39 gminach z obszaru ZIT.

Na co, ile i dla kogo?

Fundusze europejskie będzie można przeznaczyć na budowę i przebudowę  infrastruktury rowerowej, tak aby ułatwić mieszkańcom korzystanie z niezmotoryzowanego transportu. Dofinansowanie pomoże w budowie   odpowiedniego oznakowania tras, pasów i miejsc parkingowych dla rowerzystów, a także w wyznaczaniu śluz rowerowych oraz przejazdów rowerowych przez skrzyżowania. Zaprojektowane ścieżki będą pełniły tzw. funkcję korytarzy transportowych.

Kwota dostępnych środków w konkursie wynosi 2,2 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Maksymalne dofinansowanie projektu wynosi 80% kosztów kwalifikowanych projektu, a wkład własny stanowi 20%.

O fundusze mogą ubiegać się  samorządy funkcjonujące w ramach Porozumienia gmin Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego (WOF) o współpracy w zakresie realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT).

Konkurs potrwa do 30 listopada 2020 r. Wnioski o dofinansowanie należy składać wyłącznie w formie elektronicznej w systemie MEWA 2.0.

Gdzie szukać informacji?

Pełna dokumentacja konkursowa dostępna na stronie: 4.3.2 Rozwój zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej – ZIT – Ścieżki i infrastruktura rowerowa.

Zapraszamy do ubiegania się o fundusze europejskie! Zachęcamy również do zapoznania się z pełnym harmonogramem konkursów o unijne dofinansowanie na 2020 rok.

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy
w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

 Agnieszka Czachorowska – Jakoniuk

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
MŁAWA. Bezpieczny Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 2020

Rozpoczął się czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych, odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest...

Zamknij