MŁAWA. Potrącenie pieszej na ul. Warszawskiej w Mławie

Wczoraj, tuż po godz. 18, na ul. Warszawskiej w Mławie doszło do potrącenia pieszej. Kobieta przechodziła przez przejście z wysepką, w pobliżu szkoły podstawowej. Na szczęście nie odniosła żadnych poważniejszych obrażeń. Policja apeluje o ostrożność zarówno do kierowców, jak i do pieszych.

Jak wynika z ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia, kierujący oplem 18-letni mężczyzna, po tym jak zauważył przechodzącą przez dwuetapowe przejście kobietę, zaczął hamować. Mimo to doszło do potrącenia. Na szczęście 28-letnia piesza nie doznała obrażeń. Po zbadaniu została zwolniona do domu. Młody kierowca  został ukarany mandatem. Zarówno piesza jak i kierujący byli trzeźwi.

Jesień to wyjątkowo trudny czas na drodze. Po zmierzchu piesi są bardzo mało widoczni – także w mieście. Nie wszystkie przejścia dla pieszych są dostatecznie oświetlone. Trudny, pod względem widoczności moment – to zapadający zmrok. Dodajmy do tego jeszcze opady deszczu, zamglenia. Wielu pieszych nadal nie używa żadnych elementów odblaskowych po zmierzchu. Szara lub czarna kurtka, ciemne ubranie – to sprawia, że pieszy dla kierowcy staje się po prostu cieniem.  Wystarczy opaska odblaskowa na rękawie kurtki, by poprawić swoje bezpieczeństwo – tak niewiele, a może uratować zdrowie i życie.

Bezpieczne przejście – aby takie było, piesi i kierowcy muszą nawzajem dbać o bezpieczeństwo. Nie jesteśmy na drodze sami. Pieszy nim wejdzie na przejście, powinien upewnić się, że jest to bezpieczne. Pamiętaj przejście dwuetapowe ( z azylem), traktuje się jak dwa odrębne przejścia. Pamiętaj, nawet jeśli jesteś już na przejściu i masz pierwszeństwo – nadal zachowaj szczególną ostrożność.

Kierowco, zbliżając się do przejścia dla pieszych, ZWOLNIJ i zachowaj szczególną ostrożność. Jeśli widzisz pieszego oczekującego przed przejściem, zatrzymaj się, by pieszy mógł bezpiecznie przejść na druga stronę jezdni.

Częste błędy na drodze, które mogą doprowadzić do wypadku:

Piesi:

– wchodzenie na przejście tuż przed nadjeżdżający pojazd;

– przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym;

– wchodzenie na przejście, bez upewnienia się, czy jest to bezpieczne – „widzę samochód to kierowca pewnie też mnie widzi i zahamuje”;

– wchodzenie na przejście na tzw. „nieśmiertelnego” – słuchawki w uszach, telefon w ręku, pieszy wchodzi na jezdnię bez upewnienia się, czy jest to bezpieczne.

– nie używanie elementów odblaskowych po zmierzchu – także na terenie zabudowanym.

Kierowcy:

– niedostosowanie prędkości do warunków na drodze;

– brak ostrożności przy zbliżaniu się do przejścia dla pieszych;

– rozkojarzenie, brak uwagi (np. używanie telefonu komórkowego w czasie jazdy).

Źródło KPP Mława

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
OLSZTYN. Druga Panorama coraz bliżej

Coraz mniej kilometrów dzieli od Olsztyna drugi z nowych tramwajów. To kolejny z dwunastu pojazdów, jakie trafią do Olsztyna z...

Zamknij