MŁAWA. Czyżby tylko reżyser był nowością VIII rekonstrukcji?

Do VIII rekonstrukcji Bitwy pod Mławą zostało praktycznie już 2 miesiące. W budżecie na ten cel miasto przeznaczyło 130 tys zł. Gdy zapytaliśmy, czy mławianie mogą spodziewać się jakichś nowości rzeczni prasowy ratusza odpowiedziała, iż MDK zatrudnił nowego reżysera, scenografa i kompozytora ścieżki dźwiękowej. W związku z tym inscenizacja będzie zapewne czymś nowym. Czyżby więc nowością miał być tylko reżyser przedstawienia i ewentualne jego pomysły?

Przypomnijmy w roku ubiegłym podczas inscenizacji pojawiły się 3 a nie jak było wcześniej 2 samoloty. Zabrakło też sceny końcowej, w którym Niemcy ostatecznie zdobywają pozycje mławskie. Tempo akcji było powolne i momentami wyglądało to tak, że lektor snuje opowieść, a wydarzenia zatrzymały się w miejscu. Wyraźnie też rzucała się w oczy zbyt mała liczba rekonstruktorów. Zwłaszcza po stronie polskiej.

W tym roku nie będzie ich więcej

– Przewidujemy, że w tym roku w widowisku wystąpi około 200 rekonstruktorów wojskowych oraz około 100 cywilnych. – informuje Magda Grzywacz rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Co ciekawe na 2 miesiące przed inscenizacją to oprócz liczby rekonstruktorów i kwoty 130 tyś w budżecie to jest wszystko co ratusz potrafi przekazć na temat nadchodzącej “Bitwy pod Mławą”. Na pytania bowiem o nowości rzecznik odpowiedziała

– MDK zatrudnił nowego reżysera, scenografa i kompozytora ścieżki dźwiękowej. W związku z tym inscenizacja będzie zapewne czymś nowym.

Czyżby więc nowością w VIII rekonstrukcji był sam reżyser? Nie wyłoniono najwyraźniej też jeszcze firmy, która będzie obsługiwać inscenizację

– Ustalenia trwają – odpowiada Grzywacz

O sponsorach również rzecznik nie potrafiła nic powiedzieć oprócz tego, że :

–   Sprawy są w toku – twierdzi rzecznik

My jednego ze sponsorów już poznaliśmy tj. Starostwo Powiatowe w Mławie, które uchwałą na sesji Powiatu 26 czerwca postanowiło wspomóc miasto kwotą 10 tyś zł.

Czy więc należy się dziwić, że potem są takie efekty jak pisaliśmy o poprzedniej rekonstrukcji? Jeśli na 2 miesiące przed tak dużym przedsięwzięciem jakim jest Rekonstrukcja Bitwy pod Mławą można powiedzieć, że jest wszystko w powijakach. A przedstawiciel miasta właściwie nic nie umie powiedzieć o tym przedsięwzięciu.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com