W czwartek (09.10) tuż, po godz.11 w budynku Komendy Powiatowej Policji w Mławie, wybuchł pożar. Z budynku natychmiast ewakuowano policjantów i pracowników Policji. Na miejsce niezwłocznie przyjechała straż pożarna. Na szczęście były to tylko ćwiczenia służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo przeciwpożarowe.
W budynku ogłoszony został alarm. W ciągu kilku minut ewakuowano i skierowano do miejsca zbiórki policjantów i pracowników, przybywających w mławskiej komendzie. W jednym z najbardziej zadymionych pomieszczeń pozostał pracownik, który wymagał natychmiastowej pomocy medycznej i wyniesienia z budynku.
To tylko ćwiczenia, zrealizowane według przyjętego scenariusza. Są jednak ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej. Wszystko po to, aby sprawdzić czy przyjęte w zakresie ochrony przeciwpożarowej rozwiązania się sprawdzają. Obowiązek przeprowadzenia ćwiczeń w tym zakresie wynika z regulacji prawnych.
Źródło I fot KPP Mława
KOMENTARZE
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE
PODOBNE




