MŁAWA.Ustalili wynagrodzenia burmistrza i starosty

W mieście dla burmistrza podczas wtorkowej sesji 9 września, a w starostwie staroście podczas wczorajszej sesji radni uchwalili wynagrodzenia.

W obu wypadkach nie może ono przekroczyć siedmiokrotnej kwoty bazowej, ustalonej w ustawie budżetowej. Na pensję obu włodarzy składają się: wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny, dodatek specjalny i dodatek za wieloletnią pracę.

Wynagrodzenie Sławomira Kowalewskiego nie zmieni się i będzie takie samo, jak w ubiegłej kadencji, a starosty jest właściwie takie samo od 2008 roku. Z dniem 1 grudnia 2014 roku burmistrz zarobi 12 tys. 360 złotych brutto miesięcznie, a szef starostwa Włodzimierz Wojnarowski 12 tys. 365,12 złotych brutto miesięcznie.

Na zarobki gospodarza miasta składają się:

– wynagrodzenie zasadnicze – 6000 zł;

– dodatek funkcyjny – 2000 zł;

– dodatek specjalny – 3160 zł;

– dodatek za wieloletnią pracę – 1200 zł.

Podczas głosowania w Radzie Miasta wszyscy byli za przyjęciem uchwały określającej taką stawkę wynagrodzenia burmistrza.

Natomiast jeśli chodzi o włodarza powiatu jeśli chodzi o składowe zarobków wygląda to następująco

wynagrodzenie zasadnicze – 5890,70 zł;

– dodatek funkcyjny – 2100 zł;

– dodatek specjalny – 3196,28 zł;

– dodatek za wieloletnią pracę – 1200 zł.

W związku z tym starosta, podobnie jak burmistrz Mławy, zarabiać będzie rocznie prawie 150 tysięcy złotych. Podczas głosowania jednak w przeciwieństwie do miasta w powiecie nie było jednomyślności, gdyż 17 radnych głosowało za ustaleniem takiej pensji, a dwu wstrzymało się od głosu.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
MŁAWA. PCPR zakończył projekt unijny. Pozyskali ponad 4 mln zł

Były węże, żółwie, gołębie i doskonała muzyka, czyli spotkanie integracyjne zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Środowiskowy Dom Samopomocy...

NIDZICA. Nowy burmistrz i radni złożą ślubowanie w poniedziałek!

Po długich oczekiwaniach Komisarz Wyborczy w Olsztynie wydał wreszcie postanowienie o zwołaniu pierwszej sesji Rady Miejskiej kadencji 2014-2018. Odbędzie się...

Zamknij