MŁAWA..Czy MCISiZ „przejadło” prawie 2 mln zł? – Rozliczenie

Ratusz pozyskał prawie, 2 mln zł na funkcjonowanie Mławskiego Centrum Integracji Społecznej i Zawodowej. Głównym założeniem stworzenia tej placówki było przeszkolenie osób bezrobotnych, aby zwiększyć ich szanse na zdobycie zatrudnienia. Ponad 3 miesiące temu zastanawialiśmy się jak wspomniane pieniądze zostały spożytkowane. Czy nie zostały po prostu „przejedzone”?

Przypomnijmy, dlaczego zastanawialiśmy się, czy pieniądze te nie zostały przejedzone? Tu koniecznie musimy przypomnieć zacytowaną, we wcześniejszych artykułach, wypowiedź szefowej MCISZ dla jednej z gazet:

– W wyniku prowadzonej procedury zamówień publicznych umowa na usługi dostarczania posiłków zawarta została z firmą: Restauracja “U Kubary”. – mówiła Kaszuba. Opiewa ona na kwotę 261 375,52 zł netto.

Podaną przez panią Kaszubę szefową MCISiZ kwotę zestawiliśmy wówczas z kwotą podaną przez Ratusz, która dotyczyła wydatków na szkolenia na miesiąc przed zamknięciem MCISiZ, cytujemy :

– Podczas całego okresu działalności na szkolenia i kursy zawodowe przeznaczono- 287 544,23 zł. – informowała wówczas Magda Grzywacz rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Podaliśmy też wówczas, jakie wydatki poniosła placówka na wynagrodzenie dla pracowników. A było to, jak podała rzecznik kwota 141 376,26 zł.

Internauci bardzo żywo zainteresowali się tym tematem prosząc o pełne rozliczenie działalności MCISiZ. Gdy poprosiliśmy o nie w czerwcu uzyskaliśmy odpowiedź:

– Cząstkowe dane dotyczące projektu już przekazywałam. Projekt będzie trwać do końca czerwca, natomiast do końca lipca, zgodnie z założeniem projektu, przygotujemy szczegółowe rozliczenie. – wyjaśnia Magda Grzywacz rzecznik prasowy Urzędu Miasta. Dane te zostaną opublikowane na stronie internetowej miasta i będą ogólnie dostępne.

Ponieważ znów dotarły do nas pytania w sprawie rozliczenia wracamy do tematu i do pytania czy te prawie 2 mln zł zostało przez MCSiZ „przejedzone”?.

Niech będzie odpowiedzią te kilka cyfry, które przytoczymy ze strony http://www.mcisz.mlawa.pl/index.php?idg=1&ids=58&l=0 , gdzie znajduje się rozliczenie MCISiZ

Oto one

Wyżywienie uczestników podczas zajęć – 226 039,59 zł

Kursy zawodowe: 167 967 zł

Zajęcia prowadzone w ramach projektu z uczestnikami, w tym zajęcia aktywizujące: 368 811 zł

Niestety przy tej ostatniej cyfrze autor rozliczenia nie podaje ile i jakie były to zajęcia aktywizujące, a w pozostałych zajęciach też brak wyjaśnienia, czego dotyczyły.

Zakupione wyposażenie MCISZ, które znajduje się na stanie UM , a w części użyczone jest na prowadzenie świetlicy przez MOPS –91 209,38 zł

Wynagrodzenia pracowników MCISZ 236 542,80 zł

Czyż podane zestawienie nie wskazuje ile wydano pieniędzy na jedzenie i administracje, a ile na właściwy cel postawiony w projekcie, czyli przypomnijmy szkolenia osób bezrobotnych? Czy więc nie zasadne jest postawione pytanie:  Czy MCISiZ “przejadło” prawie 2 mln zł? 

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
MŁAWA.Debata kandydatów na burmistrza, czyli co z konkretnymi odpowiedziami?

We wtorek 4 listopada odbyła się debata kandydatów na burmistrza. Zdecydowaliśmy się wstrzymać od opisywania, czy komentarzy na temat tego...

MŁAWA.Stawiamy burmistrzowi publicznie pytania, czyli było podsumowanie VII rekonstrukcji, ale bez rozliczenia.

Nikt nie podważa kwestii, że rekonstrukcje "Bitwy pod Mławą" to ciekawy sposób przekazywania historii i promocji miasta. Jednak tak jak...

Zamknij