Ludowe wzory, opowieści o dawnych zwyczajach i wspólne tworzenie rękodzieła – tak zapowiada się wyjątkowe wydarzenie, które już wkrótce odbędzie się w Strzegowo. Mieszkańcy regionu będą mieli okazję spotkać się z historią i tradycją podczas wydarzenia „Spotkanie z tradycją ludową Ziemi Zawkrzeńskiej”.
Organizatorami wydarzenia są Gminny Ośrodek Kultury w Strzegowie oraz parafia Parafia św. Anny w Strzegowie. Wspólnie zapraszają wszystkich mieszkańców – zarówno pasjonatów folkloru, jak i tych, którzy dopiero chcą odkryć bogactwo lokalnych tradycji.
Powrót do korzeni regionu
Spotkanie odbędzie się 14 marca o godzinie 15:00 w siedzibie strzegowskiego ośrodka kultury. Organizatorzy zapowiadają wydarzenie, które będzie czymś więcej niż tylko prelekcją czy pokazem.
To ma być żywa lekcja historii regionu, podczas której uczestnicy poznają opowieści o lokalnym folklorze i o tym, skąd wywodzą się charakterystyczne wzory ludowe związane z Ziemia Zawkrzeńska.
Ziemia Zawkrzeńska to obszar o niezwykle bogatej tradycji kulturowej, której symbolem są kolorowe motywy ludowe, rękodzieło oraz zwyczaje przekazywane z pokolenia na pokolenie. To właśnie one staną się głównym tematem spotkania.
Warsztaty dla każdego
Jednym z najważniejszych punktów wydarzenia będą warsztaty rękodzielnicze, podczas których uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w pracy z igłą i nitką.
Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie jest otwarte dla wszystkich – zarówno dla osób, które od lat zajmują się rękodziełem, jak i dla tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z ludową twórczością.
To okazja, by tworzyć, uczyć się i jednocześnie odkrywać historię regionu.
Wiosna w rytmie tradycji
Spotkanie ma także symboliczny wymiar – będzie swoistym powitaniem nadchodzącej wiosny. Organizatorzy zachęcają, aby przywitać ją kreatywnie, w atmosferze wspólnoty i ludowego klimatu.
Takie wydarzenia pokazują, że nawet w dobie nowoczesności lokalne tradycje wciąż potrafią przyciągać ludzi i budować więzi między mieszkańcami.
Bo właśnie w takich spotkaniach – przy rozmowie, wspólnej pracy i opowieściach – historia regionu przestaje być tylko przeszłością, a staje się żywą częścią codzienności.
T.B
KOMENTARZE
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE
PODOBNE
„Gminne Spotkanie Wigilijne” w Strzegowie — magia świąt w sportowej hali, Mikołaj na… strażackiej pace!
„Magia, światła i Mikołaj — Szydłowo świętuje jak nigdy!”
Gorące rytmy, domowa grochówka i MiłyPan – Piknik Letni Gminy Wiśniewo!
Historia, która żyje. Jubileuszowe spotkanie w Radzanowie przyciągnęło miłośników lokalnych dziejów
MAGIA GRUDNIA W GMINIE STUPSK – ŚWIĘTY MIKOŁAJ WRACA NA TORY!
