O 61 km/h przekroczył dopuszczalną prędkość kierujący Audi na ul. Tatarskiej w Ciechanowie. 19-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Został również ukarany mandatem 2000 zł i 14 punktami karnymi. Apelujemy o rozważną i bezpieczną jazdę! Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości, w sytuacji nagłego zagrożenia, panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze.
W miniony wtorek (24.03) policjanci z ciechanowskiej drogówki, dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, dokonywali pomiaru prędkości pojazdów na ul. Tatarskiej w Ciechanowie. Brawurową jazdą wykazał się kierujący Audi, 19-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 61 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące, a za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem 2000 zł i 14 punktami karnymi.
Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie rozsądku i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wraz ze wzrostem prędkości, w sytuacji nagłego zagrożenia, panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Wzrasta długość drogi hamowania naszego pojazdu, jak i odcinek, jaki pokonujemy w ciągu jednej sekundy. Mamy mniej czasu na reakcję, co zwiększa siłę, z jaką uderzamy w przeszkodę. Nadmierna prędkość powoduje, że nasz pojazd może stać się śmiercionośnym narzędziem.
asp. Magda Sakowska
KOMENTARZE
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE
PODOBNE
123 km/h w terenie zabudowanym. Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy
Gminne Zawody Sportowo–Pożarnicze 2025 — adrenalina, precyzja i duch wspólnot
Nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez patrol dzielnicowych w Woli Szydłowskie
Pirat drogowy zatrzymany przez patrol SPEED w Mławie, ul. Szreńska
Policja ostrzega – metoda oszustwa na „BLIKa” nadal działa, kolejne osoby tracą pieniądze
