Czy Mława w końcu doczeka się przełomu?Wiadukt na Kościuszki coraz bliżej?

To nie było rutynowe spotkanie. Burmistrz Mławy, Piotr Jankowski, usiadł do rozmów z wojewodą mazowieckim, Mariusz Frankowski, z jednym jasno określonym celem – zdobyć wsparcie dla inwestycji, która od lat pojawia się w planach, ale wciąż czeka na realizację.

Chodzi o budowę wiaduktu w ciągu ulicy Kościuszki – projektu, który dla mieszkańców nie jest tylko kolejną inwestycją drogową. To rozwiązanie realnego problemu komunikacyjnego, który od lat spowalnia rozwój tej części miasta.

Wąskie gardło miasta

Ulica Kościuszki to jeden z kluczowych punktów komunikacyjnych Mławy. Każde zamknięcie przejazdu, każdy korek, każda minuta straty – to codzienność mieszkańców i przedsiębiorców.

Planowany wiadukt ma to zmienić.

To inwestycja, która:

– usprawni ruch drogowy, eliminując kolizyjne skrzyżowania,

– zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców,

– otworzy nowe możliwości rozwoju gospodarczego w tej części miasta.

Takie projekty nie powstają jednak wyłącznie z lokalnych budżetów. Kluczowe są środki zewnętrzne – rządowe i unijne.

Rozmowy o pieniądzach i przyszłości

Spotkanie z wojewodą nie było jedynie kurtuazyjną wizytą. To element większej strategii – zabezpieczenia finansowania dla inwestycji, która może kosztować dziesiątki milionów złotych.

W rozmowach pojawiły się:

– możliwości pozyskania środków zewnętrznych,

– analiza już złożonych wniosków – inwestycyjnych,omówienie bieżących projektów realizowanych przez miasto.

To właśnie na tym etapie zapadają decyzje, które później przekładają się na konkretne działania w terenie.

Polityka lokalna, realne efekty

Takie spotkania często umykają uwadze opinii publicznej. Nie ma przecinania wstęg, nie ma gotowych inwestycji. Jest za to coś ważniejszego – fundament pod przyszłość.

Jeśli rozmowy przyniosą efekt, Mława może zrobić ogromny krok naprzód:

– zlikwidować komunikacyjny problem,

– zwiększyć atrakcyjność inwestycyjną miasta,

– poprawić komfort życia mieszkańców.

Czas decyzji

Dziś wszystko zależy od jednego – czy uda się pozyskać finansowanie.

Bo choć wizja jest gotowa, a potrzeba oczywista, to bez środków zewnętrznych nawet najlepszy projekt pozostanie tylko na papierze.

T.B KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com