To nie był zwykły występ. To była demonstracja talentu, emocji i perfekcji, która poruszyła jury i publiczność. Zespoły wokalne z Miejski Dom Kultury w Mławie wróciły z XXVIII Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rozśpiewany Wawer” z czymś więcej niż nagrodami — wróciły z potwierdzeniem, że Mława ma głos, którego nie da się zignorować.
Na prestiżowej scenie w Wawer młode wokalistki stanęły naprzeciw najlepszych z całej Polski. I nie tylko stanęły — zdominowały swoje kategorie.
🥇 W kategorii 14–16 lat bezkonkurencyjne okazały się „Czerwone Krawaty”, które porwały jury żywiołowym, pełnym charakteru wykonaniem „Czarnego Alibaby”. Energia, sceniczna pewność i muzyczna dojrzałość — to była mieszanka, której nie dało się przebić.
🥇 W starszej kategorii (17–20 lat) triumfował zespół „Zgrane”. Ich interpretacja utworu „Miękko i czule” była czymś więcej niż występem — była emocjonalną opowieścią, subtelną i jednocześnie niezwykle mocną w przekazie.
Za tym sukcesem stoi nie tylko talent, ale i konsekwentna praca. Zespoły prowadzi Agnieszka Pietrzak — instruktorka, która od lat buduje w Mławie wokalną jakość na najwyższym poziomie. Jej podopieczne nie tylko śpiewają — one opowiadają historie dźwiękiem.
Wysokie noty przyznało jury w składzie: Beata Jankowska-Tzimas, Dominika Świątek oraz Anna Tomaszuk — nazwiska, które w świecie muzyki i sceny znaczą bardzo wiele. Tym bardziej ten sukces waży podwójnie.
Finał tej historii dopiero przed nami. 9 maja scena Wawerskie Centrum Kultury Filia Zastów stanie się miejscem gali i koncertu laureatów. To tam mławskie zespoły ponownie pokażą, dlaczego zasłużyły na najwyższe laury.
Jedno jest pewne — Mława nie tylko wychowuje talenty. Mława wysyła je na ogólnopolskie sceny, gdzie zdobywają szczyty.
T.B fot Wawerskie Centrum Kultury
KOMENTARZE
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE
PODOBNE
„Ozdoby, które przetrwały pokolenia – muzeum zaprasza na świąteczne warsztaty”
Bracia Lech: ze szkolnych ławek do cichociemnych — odsłonięcie tablicy pamięci w Turzy Małej
KULIG, KTÓRY ŁĄCZY LUDZI. ZIMOWA OPOWIEŚĆ Z GŁUŻKA
Małe ręce — wielkie pomysły. Jak zerówka z „Trójki” zamieniła odpady w inżynierskie arcydzieła
Mali artyści, wielka muzyka — Koncert świąteczny PSM w Mławie rozgrzeje grudniowy wieczór
