MŁAWA.Dyscyplinarne zwolnienie w MDK-u. Czyżby Retkowska miała rację?

Szerokim echem odbiła się sprawa zwolnienia dyscyplinarnego dwu pracowników MDK-u przez byłą dyrektor Małgorzatę Retkowską. Wkrótce potem sama straciła pracę, a jej tymczasowa następczyni prawie natychmiast przywróciła do pracy zwolnione osoby. Jedna z nich jednak znów dostała dyscyplinarkę. Czyżby Retkowska miała rację?

Przypomnijmy, że była dyrektor MDK-u Małgorzata Retkowska nieco ponad rok temu zwolniła dyscyplinarnie dwu pracowników administracji. Powodem jak informowała media było wiele niedociągnięć służbowych i zaniechań oraz spotkanie z burmistrzem bez jej wiedzy, czyli utrata zaufania. Wkrótce potem została wezwana przez burmistrza.

– Zostałam wezwana do urzędu miasta w ostatnią środę. Pan burmistrz powiedział mi przy świadkach, że dokonał oceny mojej pracy i ta jest negatywna – powiedziała wówczas do mediów Małgorzata Rektowska.

Zwolnienie jej ze stanowiska nastąpiło dość szybko po całym zajściu, bo już 21 maja 2012 roku pracownica MDK-u Edyta Suszek została nowym dyrektorem, czyli nieco ponad miesiąc od opisanej wyżej sytuacji. Nowa szefowa, która jak się okazało potem tylko tymczasowo objęła stanowisko dyrektora MDK-u prawie natychmiast przywróciła do pracy zwolnionych dyscyplinarnie przez jej poprzedniczkę pracowników.

Według niej pozbawione zatrudnienia osoby to byli bardzo dobrzy pracownicy z doświadczeniem i nie wyobrażał sobie bez nich funkcjonowania objętej przez nią placówki

Wypowiedź od 10 minuty wywiadu zamieszczonego poniżej

Znów zwolniona

Jak się okazuje obecna już dyrektor Katarzyna Kaszuba, która objęła stanowisko nieco ponad 5 miesięcy temu chyba poznała się na pracy jednej z tych osób dość szybko, bo podobnie jak była szefowa Małgorzata Retkowska znów zwolniła ją dyscyplinarnie. Zapytalismy jaki był powód?

– Nie podaje się tego w uzasadnieniu do zwolnienia, ale była to utrata zaufania – powiedziała nam Katarzyna Kaszuba obecny dyrektor Miejskiego Domu Kultury. Osoba ta została zwolniona dyscyplinarnie.

Czyżby więc Retkowska miała rację? Wspomniana była szefowa doceniana jest w kraju. Znalazła się ostatnio np. w „Złotej dziesiątce” kobiet sukcesu. Grupa rekonstrukcyjna zaś prowadzona przez nią uczestniczy w wielu rekonstrukcjach w kraju. Zaczyna więc zastanawiać dlaczego została zwolniona? Czyżby burmistrz miasta po prostu obawiał się, że może mu zagrozić w nadchodzących wyborach i zajmie jego stołek?

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

SPODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ, CHCESZ BY PRZECZYTAŁ KTOŚ INNY NACIŚNIJ NIEBIESKI PRZYCISK I UDOSTĘPNIJ

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com