MŁAWA.USKOM sprzedany zagranicznemu inwestorowi. Janusz Arent pozostał prezesem

Firma USKOM należąca do mławskiego biznesmena Janusza Arenta została sprzedana zagranicznemu inwestorowi. Większość udziałów w spółce wykupił fundusz Abris, działający na terenie Europy Środkowej i Wschodniej. Dotychczasowy właściciel i prezes mławskiej firmy pozostał jednak szefem zarządu.

Janusz Arent pozostawił sobie pakiet mniejszościowy. Urząd Miasta Mława dalej posiada swoje udziały w spółce (ok. 2%) i co roku miastu wypłacana jest z tego tytułu dywidenda. Jak się dowiedzieliśmy umowa między dotychczasowym właścicielem a Funduszem private equity o nazwie Abris, który ma swoją siedzibę na wyspie Jersey została podpisana 4 marca. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że nowy inwestor posiada specyficzną formę działania. Angażuje się w sprawy firm przez okres od 3 do 7 lat jako inwestor strategiczny. Wspiera przedsiębiorstwa nie tylko finansowo, ale fachową wiedzą. Po wspomnianym jednak wcześniej okresie i osiągnięciu zysków wychodzi z inwestycji. W Polsce posiada już kilka spółek usługowych i produkcyjnych.

W wywiadzie dla jednej z gazet Janusz Arent wyjaśnił swój krok koniecznością wejścia w nowe technologie co wiąże z dużymi wydatkami. Poza tym swą ekspansję USKOM chciałby poszerzyć o inne województwa. Przypomnijmy, że posiada już instalacje w trzech tj. oprócz Uniszk Zawadzkich i Kosin Bartosowych znajdują się one w Żninie i Suszu.

Prezes chciałby także, aby firma zdobyła pozycję lidera na rynku gospodarki odpadami w Polsce.

Zastanawia jednak jak ta sytuacja w przyszłości wpłynie na ceny wywozu i odbioru śmieci dla mieszkańców Mławy?

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

SPODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ, CHCESZ BY PRZECZYTAŁ KTOŚ INNY NACIŚNIJ NIEBIESKI PRZYCISK I UDOSTĘPNIJ

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com