Niektóre granice wyznaczają znaki drogowe, inne — sąd. Problem zaczyna się wtedy, gdy ktoś ignoruje jedne i drugie. Kontrola drogowa przeprowadzona przez policjantów grupy SPEED ujawniła, że 41‑letni kierowca BMW przekroczył nie tylko dozwoloną prędkość, ale miał również na koncie dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Wczoraj, 18 maja 2026 r., po godzinie 7 policjanci płońskiej drogówki działający w strukturach mazowieckiej grupy SPEED patrolowali trasę S7 w rejonie miejscowości Przyborowice. Ich uwagę zwróciło BMW jadące w kierunku Gdańska. Pomiar wykonany wideorejestratorem wykazał, że średnia prędkość pojazdu wyniosła 139 km/h przy ograniczeniu do 100 km/h.
Funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą siedział 41‑letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego. Początkowo interwencja wyglądała jak rutynowa kontrola związana z przekroczeniem prędkości — mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 800 zł, a na jego konto trafiło 9 punktów karnych.
Szybko okazało się jednak, że to nie prędkość była największym problemem kierowcy.
Podczas sprawdzania danych w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 41‑latek posiada dwa zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczone przez Sąd Rejonowy w Sierpcu. Jeden z nich obowiązuje aż do września 2027 roku. Zakazy były konsekwencją wcześniejszych konfliktów mężczyzny z prawem, w tym przestępstw związanych z podszywaniem się pod funkcjonariusza publicznego, niezatrzymaniem się do kontroli drogowej oraz wcześniejszym niestosowaniem się do środków karnych.
To oznaczało jedno: kierowca zignorował nie tylko przepisy ruchu drogowego, ale również prawomocne wyroki sądu.
41‑latek został zatrzymany, a BMW zabezpieczone i odholowane na parking strzeżony. Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 244 Kodeksu karnego dotyczący niestosowania się do orzeczonych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Za lekceważenie sądowych zakazów grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone jest również wydłużenie obowiązujących zakazów.
nadkom. Kinga Drężek‑Zmysłowska/MS
KOMENTARZE
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE
PODOBNE
„Rower kontra Ford – przejażdżka, która kosztowała 3600 zł!”
28-latek z dożywotnim zakazem kierowania pojazdami i karą pozbawienia wolności – wyrok zapadł przed upływem 48 godzin
Bez powodu pobił kierowcę MPK – Ukrainiec został deportowany
Ciechanowscy policjanci po raz kolejny skuteczni w walce z przestępczością narkotykową
Nocny alarm w Mławie. Pożar pustostanu przy ul. Sienkiewicza, na miejscu strażacy
