NIDZICA. Palił się garnek z olejem… Doszło do wybuchu!

Policjanci, strażacy oraz powiatowy inspektor nadzoru budowlanego pracowali na miejscu wybuchu, do którego doszło w jednym z mieszkań w powiecie nidzickim. Przyczyną tego zdarzenia był palący się garnek z olejem, o którym zapomniał 13-letni chłopiec. Gdy polał go wodą, zainicjował wybuch. 13-latek z obrażeniami twarzy i rąk trafił do szpitala. Na szczęście obrażenia nie okazały się poważne.

Pierwsza informacja jaka dotarła do nidzickich policjantów to wybuch butli z gazem w jednym z mieszkań w powiecie nidzickim. Na miejsce zdarzenia pojechali policjanci oraz 3 zastępy Straży Pożarnej oraz karetka pogotowia. Pracujący na miejscu policjanci ustalili jednak inną wersję wydarzeń. W godzinach popołudniowych 13-letni chłopiec wstawił z olejem na palnik gazowy garnek i … zapomniał o nim. Po chwili gdy poczuł swąd spalonego oleju poszedł do kuchni, gdzie zobaczył palący się garnek. Natychmiast polał go wodą czym zainicjował wybuch. Chłopiec z obrażeniami twarzy i rąk został przetransportowany do szpitala w Nidzicy. Na szczęście poparzenia nie były na tyle poważne, aby go hospitalizować. Po opatrzeniu ran został zwolniony do domu. W wyniku wyzwolenia reakcji fizyko – chemicznej uszkodzeniu uległy drzwi wejściowe dwóch mieszkań oraz okno.

Na miejscu zdarzenia pracowały 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Nidzcy nie stwierdził żadnych uszkodzeń konstrukcji nośnych bloku.

Źródło KPP

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
MŁAWA.Ustalili wynagrodzenia burmistrza i starosty

W mieście dla burmistrza podczas wtorkowej sesji 9 września, a w starostwie staroście podczas wczorajszej sesji radni uchwalili wynagrodzenia. W...

Zamknij