NIDZICA. Rączki drugą najpiękniejszą wsią Warmii i Mazur

Sołectwa z Gminy Nidzica szaleją! Wietrzychowo nie zdążyło jeszcze wrócić z Dożynek Prezydenckich, gdzie reprezentowało województwo Warmińsko- mazurskie w konkursie wieńca, a już sołectwo Rączki odbierało nagrodę za II miejsce w wojewódzkim konkursie „Czysta i Piękna Zagroda – Estetyczna Wieś 2014”.

Komisja nie miała wątpliwości. Rączki pięknieją z dnia na dzień. Do tego stopnia, że zostały uznane za drugą najpiękniejszą wieś Warmii i Mazur.

Celem konkursu organizowanego co roku przez Związek GminWarmińsko -Mazurskich jest poprawa stanu ekologicznego i estetycznego wsi z terenu gmin należących do związku. W konkursie mogą wziąć udział wsie z terenu Gmin – członków Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich.

Rączki pięknie reprezentowały naszą gminę, a ciężka praca sołectwa- remont wiaty przystankowej, budowa kapliczki, modernizacja i upiększanie placu zabaw, kładka i ścieżki, nie mogły uciec uwadze komisji konkursowej. Za zajęcie II miejsca sołectwo otrzymało nagrodę w wysokości 10 tys. złotych. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się 25 września w Warmińsko – Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim. Nagrodę z rąk organizatorów odebrali: Dariusz Skwarski, Sołtys Rączek oraz Dariusz Szypulski, Burmistrz Nidzicy.

Źródło nidzica.pl

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
MŁAWA.Otworzyli przyszpitalną kapliczkę

W czwartek 25 września w mławskim szpitalu otwarto kaplicę przyszpitalną. Niewielkie pomieszczenie na pierwszym piętrze, gdzie znajduje się m.in. 6...

Zamknij