KRAJ. Kradł instrumenty dęte w orkiestrze, w której grał. Straty już sięgają ponad 85 tysięcy złotych.

36-latek z Krakowa kradł, a następnie zastawiał w lombardach wysokiej klasy instrumenty muzyczne. Mężczyzna usłyszał już 4 zarzuty, wkrótce usłyszy kilkanaście kolejnych. Większość przedmiotów została przez policjantów odzyskanych. Za kradzieże sprawcy grozi do 5 lat więzienia.

W połowie czerwca na Komisariat Policji w Zielonkach zgłosił się przedstawiciel stowarzyszenia z powiatu krakowskiego, w skład którego wchodzi orkiestra dęta i powiadomił o kradzieży kilku wartościowych i markowych  instrumentów muzycznych. Starty oszacował na kwotę ponad 45 tysięcy złotych. Śledczy z Zielonek zajęli się sprawą. Już tego samego dnia ustalili złodzieja. Okazał się nim 36-latek z Krakowa, członek orkiestry tego stowarzyszenia. Dochodzenie wykazało też, że sprawca okradał nie tylko swojego pracodawcę, ale też inne osoby i instytucje. Łącznie zgrabił kilkanaście instrumentów dętych typu trąbka, tuba, kornet oraz wysokiej klasy sprzęt nagłośnieniowy. Policjanci ustalili, że ukradzione przedmioty 36-latek zastawiał w lombardach znajdujących się na terenie Krakowa. Zastawionych  przedmiotów  finalnie nie wykupił, przez co zostały sprzedane dalej. Instrumenty zidentyfikowano m.in. po numerach seryjnych i większość z nich została już przez policjantów odzyskana i zwrócona właścicielom.

36-latek został zatrzymany i usłyszał już 4 zarzuty kradzieży. Wciąż ustalani i przesłuchiwani są kolejni pokrzywdzeni. Niebawem podejrzany usłyszy jeszcze kilkanaście zarzutów. Starty sięgają już ponad 85 tysięcy złotych. Złodziejowi grozi  do 5 lat więzienia.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

SPODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ, CHCESZ BY PRZECZYTAŁ KTOŚ INNY NACIŚNIJ NIEBIESKI PRZYCISK I UDOSTĘPNIJ

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com