GDAŃSK. Finał Pomorskiej Ligi Debat

W piątek 27 listopada o godzinie 13:00 w sali konferencyjnej Olivia Gate A, poziom I (Business Link Trójmiasto) przy ul. Grunwaldzkiej 472 w Gdańsku rozpoczną się finałowe zmagania Pomorskiej Liga Debat.

To zwieńczenie projektu realizowanego przez Instytut Badań Ekonomiczno-Społecznych w partnerstwie z Instytutem Politologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Instytutem Debaty Publicznej i przy wsparciu gdańskiego magistratu.

– Pomorska Liga Debat jest częścią strategii edukacyjnej polegającej na promowaniu merytorycznej dyskusji w celu podniesienia poziomu debaty publicznej w Polsce – podkreśla Andrzej Skiba z Instytutu Debaty Publicznej. – Projekt cieszy się wsparciem gdańskiego magistratu, a zastępca prezydenta Gdańska Piotr Kowalczuk jest jednym z inicjatorów aktywnie zaangażowanym w propagowanie idei debat w Gdańsku, mieście Wolności i Solidarności.

Uczestnicy Pomorskiej Ligi Debat zmierzyli się w dniach 10-17 listopada w eliminacjach, które odbyły się w pięciu pomorskich miejscowościach: Rumi, Redzie, Wejherowie, Kartuzach i Pucku. Zwieńczeniem rywalizacji będzie Wielki Finał, który odbędzie się jutro w Gdańsku.

W wydarzeniu obok najlepszych debatantów z pomorskich szkół ponadgimnazjalnych udział wezmą parlamentarzyści, m. in. posłanki Agnieszka Pomaska (PO), Magdalena Błeńska (Kukiz’15) oraz poseł Grzegorz Furgo (Nowoczesna Ryszarda Petru), władze samorządowe, a także środowiska akademickie (m. in. Dyrektor Instytutu Politologii prof. UG, dr hab. Tadeusz Dmochowski oraz dr Jarosław Och). Wydarzenie zostanie dodatkowo udokumentowane w postaci materiału filmowego i wywiadów z udziałem gości i uczestników zmagań.

Tezy debat finału:

Debata o 3 miejsce:

Należy zezwolić obywatelom na swobodny dostęp do broni.

Debata finałowa:

Rozporządzenia unijne nie powinny mieć pierwszeństwa przed prawem krajowym.

Program wydarzenia:

13:00 – debata o 3 miejsce

13:45 – debata finałowa

14:30 – wręczenie nagród

Debata o 3 miejsce, debata finałowa – sala konferencyjna Business Link – Olivia Gate, Aleja Grunwaldzka 472

Warto przypomnieć, że podobne wydarzenie, adresowane bezpośrednio do gdańskich szkół ponadgimanzjalnych, realizowane jest w porozumieniu z Miastem Gdańsk w ramach Gdańskiej Ligi Debat, której finał zaplanowany jest wstępnie na 14 grudnia.

O organizatorach PLD

Maciej Boryń – prezes Instytutu Badań Ekonomiczno-Społecznych. Doktorant Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Współautor ewaluacji strategii marketingowych dla firm: Energa, Orange i Allegro. Autor wielu publikacji naukowych punktowanych przez MNiSW.

Bartosz Duraj – wiceprezes Instytutu Badań Ekonomiczno-Społecznych. Doktorant z zakresu nauk o polityce. Autor publikacji dotyczących problematyki polityki młodzieżowej, bezrobocia i aktywności społecznej wśród młodzieży. Współredaktor naukowy publikacji „Polityka młodzieżowa UE”. Trener, szkoleniowiec, kierownik szkolenia w projekcie 9.6.2 EFS POKL.

Andrzej Skiba – koordynator Pomorskiej Ligi Debat. Doktorant z zakresu nauk o polityce, absolwent prawa i politologii na Uniwersytecie Gdańskim. Uczestnik Mistrzostw Polski Debat Parlamentarnych, a także półfinalista turnieju „Warszawa Debatuje”. Laureat konkursu debatanckiego Komisji Europejskiej „Team Europe Goes Oxford”. Juror i marszałek podczas Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich i turniejów IPN „Zrozumieć historię”. Prezes zarządu Instytutu Debaty Publicznej. Współzałożyciel i wiceprezes zarządu Klubu Wymiany Myśli Politycznej Convertum. Trener i prelegent z zakresu wystąpień publicznych, kreowania wizerunku. Współautor szkoleń „Art of Debate”.

Tomasz Solarski – szkoleniowiec IBES. Absolwent studiów na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Student prawa w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni. Wiceprezes zarządu Instytutu Debaty Publicznej. W latach 2014-2015 prezes zarządu Klubu Wymiany Myśli Politycznej Convertum. Trener wystąpień publicznych i komunikacji, a także uczestnik licznych debat i turniejów debatanckich. Mówca podczas Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Laureat konkursu debatanckiego Komisji Europejskiej „Team Europe Goes Oxford”, a także turnieju TIO „Debaty o przywództwie Polaków”. Juror Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich oraz szeregu lokalnych turniejów. Współautor szkoleń „Art of Debate”.

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com