MŁAWA. Podsumowali projekt KidSpeak!

Miedzy 7 a 18 marca br. Zespół Placówek Oświatowych nr 2 współpracując z organizacją AIESEC po raz pierwszy brał udział w projekcie Kidspeak goszcząc studentów z Chin, Turcji, Armenii, Egiptu i Malezji.

Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. A co zostało  w nas po pobycie wolontariuszy z projektu KidSpeak w naszej szkole?

Co mówili uczniowie?

„Chcemy jeszcze”, „Ale była fajna lekcja!” „Kiedy znowu przyjadą?” „Ale mają dziwne  jedzenie”, „Chcę tam jechać”, „Muszę uczyć się angielskiego”, „Małpy w lesie to niemożliwe” …..

A w czasie prezentacji zaśmiewali się i dziwili (filmik o sprzedaży lodów w Turcji, inne „dziwne” jedzenie), uczyli się jeść pałeczkami (chopsticks), wykonywać taniec egipski i pisać po chińsku, czy arabsku. Najlepiej jednak oceniali bezpośredni kontakt z naszymi gośćmi i możliwość spotkania ich na korytarzu szkolnym. Serdeczne ‘hello’ było słychać na każdej przerwie.

Co mówili goście …?

„Było nam u Was tak dobrze, że chętnie byśmy tu wrócili.” „Czujemy dużą więź z naszymi rodzinami goszczącymi i jesteśmy wdzięczni za tak ciepłe przyjęcie.”  „Bardzo podobał nam się pobyt w Mławie”, Bekir powiedział:  „Dziękuje  za mecz unihokeja to było nowe, ciekawe doświadczenie”.

– Naszym gościom podobało się również zwiedzanie Mławy, wizyta w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej,  wizyta w Ratuszu, wycieczka do Olsztyna, oraz turniej w lokalnej kręgielni.

Co my zyskaliśmy …?

Wiemy dużo więcej o innych krajach i kulturach: Chin, Turcji, Armenii,  Egiptu i Malezji.

Poznaliśmy różne akcenty i poćwiczyliśmy komunikowanie się w języku angielskim.

Jesteśmy bardziej otwarci na różnorodność kulturową i językową.

I  NAJWAŻNIEJSZE! – mamy pięcioro nowych przyjaciół w różnych częściach świata, którzy będą dobrze wspominać Mławę naszą szkołę  ZPO nr 2.

Projekt został przeprowadzony dzięki inicjatywie dyrektora szkoły pani Joannie Wyszkowskiej  i Alicji Karwińskiej nauczycielce  j. angielskiego (koordynator projektu) przy ogromnym wsparciu  pozostałych nauczycieli j. angielskiego p. Rafała Karczmarczyka i p.  Anny Bąkowskiej.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do  Rady Rodziców za wsparcie finansowe  i do pięciu niezwykłych rodzin, które gościły pod swym dachem naszych wolontariuszy.

Dziękujemy wszystkim za wyrozumiałość i  współpracę.

Nauczyciele ZPO nr 2

Źródło UMM

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com