MŁAWA. Zarzuty dla pracownika Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i projektanta

Prokuratura przedstawiła w poniedziałek 11 kwietnia zarzuty pracownikowi Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i projektantowi. Jak podają śledczy dotyczą one poświadczenia nieprawdy i przekroczenia uprawnień w celu uzyskania korzyści majątkowych.

Prokuratura nie chce zdradzać szczegółów ze względu na dobro prowadzonego dochodzenia, ale już wiadomo, że zarzuty zostały przedstawione dwóm osobom. A mianowicie pracownikowi Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Mławie z art. 231 par. 2 Kodeksu karnego, czyli przekroczenia uprawnień w celu uzyskania korzyści majątkowej par. 1: Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Par. 2: Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w par. 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Natomiast druga osoba tj. mławski projektant podejrzana jest o poświadczenie nieprawdy w dokumentacji. Ten zarzut ścigany jest z Art. 271 par. 1 Kk: Funkcjonariusz publiczny lub inna osoba uprawniona do wystawienia dokumentu, która poświadcza w nim nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenia prawne, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com