MŁAWA. Zobacz jak zaplanowali architekci wygląd Placu 3-go Maja

W lipcu 2015 roku ratusz ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej zagospodarowania Placu 3 Maja w Mławie. Konkurs miał na celu wyłonienie najlepszej koncepcji zagospodarowania Placu 3 Maja wraz z jego otoczeniem pod względem urbanistycznym, architektonicznym, funkcjonalnym i eksploatacyjnym. Zaś realizacja inwestycji w oparciu o wygrany projekt ma być okazją do uporządkowania i wykonania nowej aranżacji terenu.

Opracowania konkursowe miały też wskazać aranżację przestrzeni publicznej, która ma służyć komunikacji pieszej, a ma być także miejscem spotkań oraz codziennego odpoczynku i rekreacji zarówno mieszkańców Mławy jak i osób ją odwiedzających.

Wśród podstawowych założeń, które powinny były się znaleźć w projekcie to ukształtowanie pasażu pieszego wzdłuż pierzei „Domu Handlowego”, np. z aranżacją ogródków kawiarnianych, z wykorzystaniem elementów małej architektury i z wodą jako medium wiodącym. Projektanci mięli czas do 2 listopada na nadesłanie projektów.

Miasto przewidziało też dla uczestników nagrody pieniężne za pierwsze trzy najlepsze koncepcje. Za pierwsze miejsce – 15 000 zł, za drugie – 7 000 zł oraz 3 000 zł za trzecie.

Jak informował na ostatniej sesji burmistrz werdyktem Sądu Konkursowego wyłonione zostały zwycięskie prace we wspomnianym. Pierwszą miejsce otrzymał zespół architektów krajobrazu z Warszawy w składzie: Jakub Botwina, Stanisław Botwina i Maciej Kozyra.

Nagrodzone zaś prace są można oglądać do końca miesiąca w Miejskim Domu Kultury w Mławie.

ZDJĘCIA ZWYCIĘSKICH PROJEKTÓW TUTAJ

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com