MŁAWA. Były kolędy, wystawa i poczęstunek, czyli 15-lecie Galerii “13” za nami

SONY DSC

– 120 wystaw czasowych. Organizatorzy średnio co 6 tygodni proponowali nową wystawę z różnych dziedzin: malarstwa, rysunku, grafiki, hafciarstwa, rzeźby, fotografii, a nawet poezji. Nie zabrakło także wystaw o tematyce dokumentalno-regionalnej. Swoje prace prezentowało tu 78 twórców oraz ponad 650 osób w innych wystawach zbiorowych i pokonkursowych, w tym znaczna ilość dzieci i młodzieży – mówił Janusz Dębski opiekun Galerii “13” podsumowując 15 -letnią działalność swojej galerii.

Tylko w tym roku jak podał odbyło się 10 wystaw. Oprócz mławskich artystów i terenu pow. mławskiego swoje dzieła pokazywali także twórcy z Iłowa, Narzymia, Gruduska, Płośnicy, Działdowa, Bieżunia, Żuromina, Ciechanowa, Przasnysza, Chorzel, Lidzbarka Welskiego, Kiełpin, Grudziądza, Gdańska, Warszawy, Krakowa oraz USA i Włoch.

Tymi informacjami w środę 16 grudnia rozpoczął w mieszczącej się przy ul. Żwirki 26 w Mławie w Centrum Medycznym „Galerii 13” Janusz Dębski imprezę jubileuszową. Przybyli na nią przyjaciele opiekuna i sympatycy jubilatki oraz młodzież i dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Mławie, aby podsumować i świętować 15-lecie istnienia “Trzynastki”. Ci ostatni jak się okazało byli nie tylko autorami prac tworzących wystawę zaplanowaną na jubileusz, ale i uatrakcyjnili imprezę wykonując znane polskie kolędy.

Następnie po przypomnieniu wydarzeń artystycznych jakie miały miejsce w Galerii w okresie jej działalności nastąpiło otwarcie wystawy pod tytułem “Zimowe natchnienia”, której tematyką jest zima, zimowe zabawy i zbliżające się święta. Nagrodzeni też zostali autorzy prac. Na koniec pamiątkowe dyplomy otrzymali wspierający działalność galerii oraz zaśpiewał Jacek Mianowski. Po oficjalnej części przybyli próbowali wypieków uczniów wspomnianego Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego.

ZOBACZ FOTORELACJĘ TUTAJ

KOMENTARZE

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.JEDNOCZEŚNIE UZYTKOWNICY ZAMIESZCZAJĄC KOMENTARZ OSWIADCZAJĄ, ŻE BIORĄ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TREŚCI UMIESZCZONE PRZEZ SIEBIE

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com